Як оновити драйвера будь-якої відеокарти

19

Відчуття, що при відкритті додатків та ігор комп’ютер або ноутбук став злегка сповільнюватися, в 75% випадків пов’язано із застарілими драйверами відеокарти. Про цю проблему сигналізує і ефект повільної зміни кадрів при перегляді відео або слайдів, неможливість інсталювати на пк нову комп’ютерну іграшку з більш просунутою графікою. Усунути проблему нескладно-потрібно оновити драйвера відеокарти. З’ясуємо, яка від них користь, і що потрібно зробити, щоб оновити драйвера відеокарти на своєму пк правильно.

Так чи потрібні оновлення драйверів для відеоадаптера?

Так, потрібні. Драйвер-програмне забезпечення, призначене для того, щоб операційна система ноутбука або комп’ютера, встановлені на неї програми та ігри могли правильно використовувати графічний адаптер техніки і його можливості. Саме він визначає, яка кількість кадрів буде розгортатися в одиницю часу на екрані, як швидко будуть оброблятися дані і виводитися на екран.

важливо! головне правило установки оновлень для відеокарти-інсталювати тільки ті, які відповідають моделі (серії) обладнання і виробнику. Графічні процесори випускають компанії nvidia і amd, але самі відеокарти на базі адаптерів nvidia і amd багато виробників. Драйвера необхідні саме процесору, тому програмне забезпечення розумніше (!) завантажувати з сайту виробника (посилання наведемо нижче).

Як з’ясувати модель використовуваної відеокарти?

Всі відомості про апаратні частини ноутбука або комп’ютера знаходяться в меню «диспетчер пристроїв». Потрапити в нього користувачам пристрою під управлінням os windows 10 можна наступним чином:

 1. на значку windows на панелі “пуск » натиснути правою кнопкою миші;
 2. вибрати з випав списку « диспетчер пристроїв »;
 3. дозволити програмі вносити зміни;
 4. знайти в меню пункт” відеоадаптери »;
 5. відкрити стрілочку.

Назва відеоадаптера на малюнку nvidia geforce gtx560 вказує на дискретність обладнання — тобто встановленого окремо на материнську плату. Тому йому і необхідна окрема завантаження і установка драйверів (операційна система не контролює процес). Якщо ж назва обладнання виглядає так-intel (r) hd graphics, то це вказує на використання комп’ютером інтегрованої в процесор відеокарти (малопродуктивне). В цьому випадку оновлення будуть виконуватися автоматично самою операційною системою.

важливо! у разі якщо в меню “відеоадаптери” показані і вбудований графічний процесор, і дискретний (часто зустрічається на ноутбуках), то проводять оновлення драйверів відеокарти, в назві якої зустрічається nvidia або amd.

Завантаження програмного забезпечення надійніше виконувати з офіційного сайту розробника графічного процесора —http://www.nvidia.ru/download/. Перейшовши за посиланням, діють так:

 1. у верхньому горизонтальному меню сайту вибрати пункт “драйвери »;
 2. у вікні заповнити форму” варіант 1 »;
 3. ввести в перше поле тип продукту “geforce »;
 4. вказати серію продукту« 500 » (за першою цифрою в назві);
 5. вибрати операційну систему пк;
 6. вказати мову програмного забезпечення;
 7. натиснути” пошук »;
 8. перейти по кнопці ” завантажити зараз «, далі »прийняти і завантажити “.

Щоб встановити отримане на сайті програмне забезпечення, треба перейти в завантаження і виконати стандартну інсталяцію. Іноді установка драйвера починається автоматично при натисканні “завантажити зараз”. Після інсталяції ноутбук або комп’ютер потрібно перезавантажити.

важливо! у назві відеокарти зашифрований її виробник, тип, серія та інші дані. За ним і виконують пошук даних, але для малодосвідчених користувачів цифри і букви в імені обладнання — тарабарщина. Щоб переконатися в тому, що скачується потрібний програмний продукт, треба уважно переглянути, які саме процесори він підтримує. Для цього перед натисканням кнопки “завантажити зараз «потрібно перейти у вкладку» підтримувані продукти” і знайти там свою відеокарту.

Принцип оновлення графічного процесора amd

Скачування драйвера виконують з сайтаhttps://support.amd.com/ru-ru/download. Тут потрібно перейти в головному горизонтальному меню у вкладку «драйвери та підтримка». Далі діяти так:

 1. знайти блок “вибір вручну»;
 2. в меню «step 1″ вибрати desktop або notebook graphics;
 3. в меню «step 2 “вибрати серію продукту;
 4. в меню «step 3″ саму відеокарту;
 5. в меню «step 4» операційну систему пк або ноутбука;
 6. перейти по кнопці ” display results »;

Переконатися в тому, що скачується дійсно правильний програмний продукт можна у вкладці «підтримувані продукти».

важливо! обидва сайти пропонують автоматичний пошук програмного забезпечення для власних графічних процесорів. Але щоб їм скористатися доведеться встановлювати додаткові програмні продукти. Швидше і простіше вручну. Виконати пошук оновлень для інтегрованих в материнську плату відеокарт можна на сайті https://downloadcenter.intel.com/ru.

Стежити за виходом оновлень можна і за допомогою стороннього софта. При його інсталяції на пк або ноутбук він автоматично при завантаженні ос windows 10 починає пошук в мережі нового забезпечення. Але користуватися сторонніми програмами не рекомендується. Встановлювані з їх допомогою продукти часто інсталюються з помилками. Тому завантажувати програмне забезпечення розумніше з сайту розробника графічного процесора. Тут же зручно і регулярно відстежувати новинки.