Як обрати освіту в Польщі

12-7-2018

Как выбрать образование в Польше
У РП охоче навчаються студенти з 158 країн. Особливо польське вища освіта популярне серед українських абітурієнтів, а останнім часом спостерігається тенденція до зростання престижності навчання в цій країні для наших співвітчизників. Згідно зі статистикою, на даний момент у Польщі навчається 46000 іноземців, причому половина з них – українці, а трохи більше 4000 – білоруси. Багато їдуть за кордон вже після одержання вищої освіти на батьківщині.
Також хочемо вам порекомендувати work
Крім того, навчання в Польщі активно популяризується серед українців: функціонує програма «Study in Poland», відкриваються безкоштовні інтернет-курси з вивчення польської мови, вузи залучають студентів-контрактників можливістю подачі документів без виїзду в Польщу і зарахуванням без здачі іспитів. Для навчання у Польщі навіть не обов’язково знати польську – досить добре володіти англійською мовою. Правда таке навчання обійдеться на порядок дорожче.
Будучи студентом в Україні, практично нереально стати учасником конференцій і семінарів в країнах Європейського Союзу, популярних в ЄС програм з обміну студентами, отримати грант на дослідницьку роботу, а в Польщі така можливість є у кожного талановитого і працездатного студента.
Ставлення польських викладачів та адміністрації університетів до приїжджих з України доброзичливе, лояльне, особливо в приватних вузах, які конкурують між собою за студентів. Можна розраховувати на гнучкий графік, зручну систему проплат, допомога в навчанні та організації побуту.
Українські громадяни польського походження мають привілеї в отриманні візи (полегшена процедура), Карти побиту, а також надходженні на бюджет на конкурсній основі нарівні з абітурієнтами-поляками. Така можливість є і у інших вихідців з України, але власникам Карти поляка, звичайно, легше домогтися такої можливості. Так що теоретично вони можуть розраховувати не тільки на безкоштовне навчання в державних вузах, але й на отримання стипендії.
Навчання в Польщі – шанс для студентів з України отримати відносно дешеве якісну освіту з перспективами на успішне працевлаштування в країнах ЄС. Це також можливість продовжити «золоті» роки студентства, недорого подорожувати по Польщі і світу (у потягах і автобусах часто можна потрапити на знижки, а за кордон з ПР літають лоу-кости), спілкуватися з цікавими людьми, працювати і отримувати гідну винагороду за свою працю, ніж в Україні.
Повідомити мене про нові коментарі на email. Повідомляти мене про нові дописи поштою.