Як навчитися програмуванню.

3-12-2019

Спершу збудуємо структура деяких етапів в цьому напрямку:

 • Алгоритми
 • Напрямок
 • Мова
 • Логіка
 • Фреймворки
 • Практика

Детальний опис шляху програміста

 1. Навчитися складати алгоритми (тобто вміти знаходити рішення задачі і розбивати ці завдання на наступні один за одним кроки)
 2. Задумайтеся, яким програмістом ти хочеш стати, є багато шляхів (можна робити сайти, можна розробляти під android, можна під вінду приложухи писати або ж навіть під залозки програмувати)
 3. Вивчайте мови (візьміть Сі для початку, щоб зрозуміти як програмувати, потім переходите до популярних мов у обраній вами сфері)
 4. Набивайте руку вирішуючи всякі задачки (ось тут наприклад Code Abbey)
 5. Після того, як на прийнятному рівні вивчите мову, вивчіть популярні бібліотеки і фреймворки (особливо якщо захочете на javascript писати)
 6. Головне для програміста це практика, саме на вирішенні завдань зростає скіл. І мені страшенно соромно, адже мій народ відсталий. Серед мого народу не було великих людей. Як Ви вважаєте, чи повинна дівчина прибирати у хлопця вдома, за умови, що не живе з ним. Чому мені подобається Універ Нова общага .

Також хочемо вам порекомендувати навчання пхп в Дніпрі.

Що треба і не треба робити з початку

Так, не треба брати C , а вже тим більше C з самого початку. Можливо він вам не знадобиться взагалі. Почитайте про нього щось, той же. Книжок дуже багато, найкращої книжки немає, читайте все підряд. У книгах ви зможете знайти якісь дрібні проекти, які пропонує автор — робіть їх. І так поступово щось буде вийдуть, будете дізнаватися нові речі, нові напрямки, які вас зацікавлять. Не йдіть за грошима, робіть те, що вам подобається. І не забувайте, що мова програмування це всього лише інструмент. Інструмент, який допомагає вирішити задачу. Павло, не варто починати вивчати програмування з мови, в якому необхідно думати про всякі низькорівневі речі на зразок ручного управління пам’яттю. Перше, що людина повинна засвоїти при вивченні програмування — основи алгоритмізації, тобто як довільну задачу виразити у вигляді алгоритму. Необхідність руками виділяти / звільняти пам’ять та інші особливості C будуть тільки заважати цієї мети. Нині модно лаяти Pascal, але я вважаю, що саме мова як навчальний він дуже гарний. Явна статична типізація дає розуміння що таке взагалі типи даних (чого не дають слабко динамічно типізовані мови начебто JS або PHP), синтаксис досить простий для новачка.

Якщо ви бажаєте більш детальніше зануритися в тему програмування, то ця  інформація можливо вам буде цікава – https://seotech.com.ua/kursi-php.html