Вийшла windows 11

28

Відбувся реліз windows 11. Компанія microsoft випустила офіційну публічну версію-завантажити windows 11 може будь-хто.

З сьогоднішнього дня розпочато поетапне безкоштовне оновлення сумісних комп’ютерів через систему автоматичного оновлення windows. Також доступне оновлення вручну, в тому числі і через завантаження образів. Якщо покластися на систему автоматичного оновлення, то очікування може затягнутися, — деякі користувачі отримають новинку вже сьогодні (5 жовтня), коли іншим доведеться почекати. Першими оновляться новітні пристрої, повністю відповідають системним вимогам windows 11, а потім вже і всі інші, що відповідають мінімальним вимогам. Програма оновлення триватиме до середини 2022 року.

Встановити windows 11 можна вручну. Доступні iso-образи, інструмент створення завантажувального носія, а також програма помічник установки windows 11 (для оновлення поточної ос).

інтерфейс windows 11

Що нового в windows 11

 • нове оформлення інтерфейсу і звуковий супровід. Свіжо і сучасно.
 • оновлене меню пуск. Переоформлене і розташоване в центрі (можна повернути в лівий кут). Воно інтегроване з хмарними сервісами microsoft 365 для швидкого доступу до даних користувача.
 • оновлені вбудовані програми.
 • windows 11 орієнтується на одночасну роботу з декількома вікнами. Зроблені поліпшення розміщення вікон програм на екрані — нові сітки компонування, прив’язка декількох вікон, запам’ятовування положення і т.п. Також поліпшена робота з декількома екранами — згортання вікон при від’єднанні другого екрану і їх розгортання при подальшому підключенні.
 • віджети-невеликі додатки для робочого столу, що надають різну інформацію і зручний доступ до функцій операційної системи. Дуже важливо, що обіцяна підтримка віджетів від сторонніх розробників.
 • новий microsoft store. Тепер в репозиторії будуть не тільки uwp-додатки та ігри, але також стандартні win32-програми, фільми і телешоу. Значно перероблений інтерфейс-оновлені структура і оформлення для більш зручного доступу до контенту.
 • особлива увага до відеоігор. Підтримка directx12 ultimate, directstorage і auto hdr. Доступ до ігор через сервіс xbox game pass (бібліотека ігор, доступна за щомісячною платною підпискою).
 • значно розширені спеціальні можливості для доступності людям з обмеженими можливостями.
 • покращена підтримка управління через тачпад, цифрове перо і голосове введення. Підвищена швидкість взаємодії і розширені можливості.
 • windows 11 орієнтована на гібридну роботу і має функціонал для взаємодії звідки завгодно і з будь-якого пристрою.
 • реалізована інтеграція чатів microsoft terms в панель завдань.
 • одна з найцікавіших нових функцій windows 11-підтримка android-додатків недоступна на старті і з’явиться в рамках оновлення в 2022 році.

Системні вимоги windows 11

Мінімальні системні вимоги: 64-бітний процесор 1 ггц з 2-ма ядрами, 4 гб оперативної пам’яті, відеокарта з підтримкою directx 12, 64 гб місця на hdd/ssd, uefi з підтримкою secure boot, tpm 2.0. Важливо відзначити, що windows 11 несумісна з 32-бітними процесорами. Для повноцінної роботи деяких функцій є додаткові вимоги. Перевірити сумісність комп’ютера з новою операційною системою можна за допомогою спеціального інструменту pchealthcheck.

Ентузіастам вдається встановити windows 11 на системах, які не відповідають системним вимогам в повній мірі (без підтримки secure boot, tpm 2.0 і несумісним процесором).

Як завантажити windows 11

Оновити windows 10 до 11 можна через програму windows 11 installation assistant (помічник установки windows 11). Вона перевірить сумісність і встановить новинку.

На чистий комп’ютер можна встановити систему, скачавши образ windows 11 з офіційного сайту. Завантажений образ може використовуватися для нової установки або оновлення існуючої. Наприклад, його можна записати на флешку програмою типуrufus і з отриманого носія здійснити установку на новий комп’ютер. Також доступний оновлений інструментmedia creation tool, що дозволяє завантажити образ windows 11 і записати його на зовнішній носій — для більшості користувачів це буде найпростіше.