Влада китаю планує реструктуризацію і об’єднання вітчизняних виробників електромобілів

10

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

В силу розвитку світової тенденції переходу на альтернативне паливо, тільки в китайській народній республіці було зареєстровано близько 300 компаній, так чи інакше залучених в процес виробництва електрокарів.

Не останню роль у цьому питанні зіграло субсидування, передбачене місцевою владою з метою розвитку галузі. Інша справа, що поява безлічі дрібних автоконцернів призводить до нераціонального розподілу пільгових коштів, вимагаючи негайної консолідації.

До неї китайська влада і закликає, про що повідомляють в bloomberg, посилаючись на низьку завантаженість виробничих ліній, що не перевищує 53%. Зокрема, в рамках останньої прес-конференції глава китайського мінпрому сяо яцин повідомив про те, що відтепер виробники електрокарів повинні бути більшими і масштабнішими в плані обсягу продукції, що випускається.

Говорячи простими словами, автомобільні компанії піднебесної чекає реструктуризація і об’єднання, націлені на перспективу підвищення концентрації виробництва. І все це в умовах того, що кнр на сьогоднішній день вважається найбільшим постачальником електромобілів в світі.

Повертаючись до пільг, варто нагадати, що тільки за минулу п’ятирічку влада китаю виділила понад 5 млрд. Доларів сша на субсидування виробників автомобілів цього виду, незважаючи на те, що багато хто з них у підсумку так і не запустили повноцінне виробництво і вважаються банкрутами.

Природно, такий стан речей не може бути перманентним, тому заява міністра промисловості виявилася вельми прогнозованим. Інша справа, що воно спричинило за собою падіння цінних паперів автоконцернів кнр, що виробляють електрокари.

Так, тільки за останні кілька днів акції xpeng і liauto втратили на гонконгській біржі 3,2 і 1,8%, відповідно. Але без цього ніяк, адже будь-яка перебудова виявляється болючою, особливо, якщо вона протікає в рамках такого глобального проекту, як оптимізація національної економіки, яку оголосила китайська влада.