Віталік бутерін створив криптовалюту ефіріум після того, як розчарувався в грі world of warcraft

16

За кожним великим проектом стоїть людина, яка не тільки стала його ідейним натхненником, але і поклав своє життя на те, щоб цей проект став успішним і впізнаваним. Далеко не всім це вдається, але часто навіть великі гроші не дозволяють піти на спокій, адже дітище не відпускає, а нові ідеї забезпечують подальший розвиток. Часто автор і ідейний натхненник роками йде до своєї мети, а буває і так, що йому потрібен поштовх, який змінить його життєвий шлях назавжди. Сьогодні у нас незвичайна історія, що трапилася з віталіком бутерином. За його словами, все могло б піти інакше, а він сам так і залишився б звичайним хлопцем.

Десь з 2007 року майбутній засновник ефіріума активно налягав на world of warcraft. Він досяг значних успіхів, а чорнокнижник став його улюбленим персонажем. І все б було чудово, якби в 2010 році blizzard не вирішила провести нерф чорнокнижника. Розробники відчутно знизили ефективність заклинання siphon life, що стало трагічним для віталіка. Майбутній мільярдер плакав перед сном від образи, але нічого не міг вдіяти. Врахуйте, що на той момент йому було 16 років. Саме тоді він зрозумів, що в цій системі потрібно щось міняти. Через деякий час віталік закинув world of warcraft, а в 2011 році зацікавився технологією блокчейн.

Якийсь час він писав матеріали для блогу bitcoin weekly, отримуючи 1.5 долара на годину (12 доларів за 8 годин). У якийсь момент він писав відразу два блоги, але в цьому ж році спільно зі своїм партнером міхаєм алісі заснував bitcoin magazine. На той момент це була справжня революція жанру, адже крім цифрової версії, інформація була доступна в друкованому вигляді, що збільшило число читачів, а також швидко зробило видання популярним. Оскільки це був перший подібний проект, то навколо нього тут же сформувалася армія фанатів, а сам журнал тут же став культовим. Сам віталік бутерін зазначає, що по 20 годин на тиждень писав статті для bitcoin magazine.

Оскільки проекти, пов’язані з криптовалютою, стали віднімати у нашого героя більше 30 годин на тиждень, йому довелося кинути навчання в університеті в 2013 році. Тоді ж він сформував ідею власної цифрової валюти ethereum. Ну а сьогодні віталіку бутеріну 27 років, він став одним з наймолодших мільярдерів, а від його рішень залежить доля сотень мільярдів доларів на гаманцях мільйонів людей по всій планеті. Ясно, що ефір не знаходиться під його особистим контролем, але в даному контексті це не так важливо. Цікаво інше, ким би став віталік бутерін, якби чорнокнижник не отримав нерфа, і яким би був на світ без ефіріума?