Відеокарта radeon rx 6600 без суфікса xt у виконанні gigabyte здалася на зображеннях

17

Вже деякий час ходять чутки, що компанія amd збирається випустити молодший прискорювач серії radeon rx 6000 без суфікса xt в назві на базі урізаного gpu navi 23. Поява зображень нереференсної відеокарти gigabyte radeon rx 6600 eagle підтверджує ці чутки.

Новинка від gigabyte за зовнішнім виглядом практично ідентична моделі radeon rx 6600 xt в тому ж виконанні, випущеної місяць тому. Схоже, amd все ж вирішила не зупинятися на випуску тільки однієї моделі відеокарти на gpu navi 23 і планує до випуску менш продуктивний варіант з меншою кількістю активних графічних ядер.

Згідно з наявними зображеннями, відеокарта radeon rx 6600 має на борту 8 гбайт відеопам’яті стандарту gddr6, що спростовує більш ранні чутки про те, що дана модель може отримати 6 або 4 гбайт пам’яті того ж стандарту. В основі новинки використовується gpu navi 23 xl з 1792 потоковими процесорами. Така ж їх кількість присутня, наприклад, в професійній відеокарті radeon pro w6600. Якщо вірити повідомленням на упаковці, radeon rx 6600 призначена для ігор з роздільною здатністю 1080p.

На відміну від radeon rx 6600 xt, в прийдешній radeon rx 6600 використовується інша, коротша друкована плата з одним 8-конткатним роз’ємом додаткового живлення, а також дещо інший радіатор системи охолодження.

Імовірно, новинка повинна скласти конкуренцію очікуваній настільній версії geforce rtx 3050, яка до цих пір не була представлена компанією nvidia. Останні чутки стверджують, що у продажу radeon rx 6600 повинна з’явитися в кінці поточного або початку наступного місяця.