В ізраїлі розроблять автономні дрони для очищення сонячних ферм, розташованих на важкодоступних ділянках

38

Автономні роботи-пилососи давно не викликають ні у кого подиву, але технології очищення не стоять на місці. Сонячні елементи живлення зазвичай збирають пил, бруд і сміття, але часто вони розташовані на дахах будівель або важкодоступних ділянках, тому їх обробка викликає певні труднощі. За справу їх очищення візьмуться розроблені в ізраїлі дрони.

Джерело: airbotics

Спеціальна система спільно створюється ізраїльською solar drone, що займається обслуговуванням сонячних ферм, і виробником дронів airobotics. В рамках заявленої концепції квадрокоптер буде прихований в захищеній від негоди док-станції, розташованої недалеко від сонячних панелей.

З регулярними інтервалами дверцята станції будуть відкриватися, випускаючи літальний апарат, а той буде здійснювати обльоти панелей, для більш точного позиціонування використовуючи лідари і камери. Кожна панель буде оброблятися миючою рідиною, а після роботи безпілотник повернеться в док-станцію. Якщо необхідно, роботизована система замінить розряджений акумулятор і спорожнілу ємність з очищувачем на повну.

За даними компанії solar drone, система буде на 25% економічніше, ніж інші технології для очищення сонячних панелей і, на відміну від деяких, вже пропонованих варіантів, бпла не стосуватиметься самих панелей, що зведе до мінімуму ризик пошкодити їх.