У telegram спостерігається значне зростання кіберзлочинної активності

19

Кіберзлочинці не перший рік користуються месенджером telegram, оскільки це легко і листування зашифрована. Дослідження the financial times і групи кіберрозвідки cyberint показує, що останнім часом спостерігається більш ніж дворазове зростання злочинної активності в цьому додатку. Це сталося після того, як на початку року була змінена політика конфіденційності whatsapp.

Тоді додаток, що належить facebook, змушувало погодитися з новою політикою, згідно з якою дані користувача могли передаватися facebook. Багатьох це не порадувало, тому whatsapp довелося уточнити, що особисте листування читатися як і раніше не може. Правда, останнім часом з’явилися відомості, що в цьому плані є лазівки. Багато хто вирішив перейти на інші месенджери і telegram був одним з них. Крім звичайних користувачів туди вирушили і зловмисники.

Дослідники вважають, що зростає мережа хакерів, які обмінюються даними користувача і продають їх в каналах з числом передплатників в десятки тисяч. Кількість згадок словосполучень email: pass і combo зросла вчетверо. Продаються в додатку набори даних містять від 300000 до 600000 комбінацій адрес електронної пошти та паролів для ігор і поштових служб. Продається і фінансова інформація, на зразок номерів кредитних карт, копій паспортів і хакерських додатків.

Тал самра з cyberint вважає, що користуватися telegram зручніше, ніж даркнетом. Крім того, тут менше контролю з боку влади.

Telegram видалив канал з продажем наборів даних після повідомлення з боку the financial times. У заяві месенджера йдеться, що у нього є політика видалення отриманих без згоди власників персональних даних. Число модераторів в сервісі постійно збільшується і вони щодня видаляють близько 10000 загальнодоступних каналів.