У росії зробили поглинач вуглекислого газу для побутового застосування

40

Проекти по прямому захопленню вуглекислого газу з атмосфери вражають своїми цілями, але звичайній людині ближче сьогохвилинна і наочна демонстрація турботи про його здоров’я, а піклуватися є про що. Більшість землян-це міські жителі і левова частка громадян живе і працює в умовах надмірної концентрації вуглекислого газу. Цей вуглекислий газ з оточення людини треба виводити в першу чергу, що пропонує нова російська розробка.

Джерело зображення: ат “гнц рф трініті»

«фахівці відділення фізики токамаків-реакторів ат “гнц рф трініті” (входить в науковий дивізіон держкорпорації “росатом” – ат “наука та інновації”) створили повнофункціональний зразок абсорбера для поглинання надлишкового рівня концентрації вуглекислого газу (со2), який може бути використаний в освітніх, медичних установах, офісах, спортивних клубах і так далі. Раніше технології очищення повітря від со2 використовувалися тільки в промислових приміщеннях”,-повідомляє свіжий прес-реліз відділення.

Установка використовує унікальний абсорбер, серійне виробництво якого буде багаторазово дешевше використовуваних сьогодні матеріалів. Крім прямого обов’язку-поглинання вуглекислого газу з повітря приміщень — установка очищає повітря від найдрібніших частинок і насичує його мікроелементами, що містяться в морській солі. Нарешті, установка дезінфікує повітря, що в умовах пандемії і навіть сезонних інфекцій відіграє колосальну роль.

Повністю функціональний зразок за годину очищає 450 м3 повітря. Вбудовані в систему датчики автоматично включають прилад при досягненні концентрації co2 в приміщенні рівня 1000 ррм. Установка працює до тих пір, поки концентрація не буде знижена до необхідного по гост 30494-2011 рівня 600 ppm. Реальні виміри якості повітря в офісах і школах москви показали, що навіть при наявності сучасної і потужної вентиляції концентрація вуглекислого газу в кабінетах досягає 3 000 ppm і вище, так як co2 утворюється внаслідок дихання людей, а також надходить при провітрюванні з вулиці.

Подібна установка не замінить масштабні проекти типу модульної установки в ісландії або готується проект по розташуванню мільйонів установок по прямому захопленню co2 з повітря в пустелях австралії, але масі людей вона може допомогти зберегти здоров’я. І не коли-небудь, а прямо зараз. Справа за малим-знайти виробничого партнера і почати випуск.