Toyota, stellantis, ford і gm побудують нові заводи з випуску акумуляторів

23

В даний час великі автовиробники нарощують темпи будівництва заводів з випуску тягових батарей в рамках підготовки до очікуваного стрімкого переходу на виробництво електромобілів. У понеділок стало відомо про плани toyota побудувати в сша завод вартістю $1,29 млрд з виробництва акумуляторів для гібридних і повністю електричних транспортних засобів.

Ap photo / charles krupa

Toyota поки не розкрила, де буде будувати завод, але повідомила, що в кінцевому підсумку на ньому будуть працювати 1750 чоловік. Виробництво акумуляторних батарей почнеться в 2025 році і буде поступово розширюватися аж до 2031 року. Ресурс the associated press передбачає, що новий завод, швидше за все, буде поруч з одним з складальних підприємств компанії в сша в міссурі, кентуккі, індіані, алабамі або техасі. Завод є частиною плану компанії вартістю $3,4 млрд з інвестування у виробництво автомобільних акумуляторів в сша протягом наступного десятиліття. В який ще проект передбачається вкласти решту $2,1 млрд, поки невідомо.

Stellantis (колишня назва — fiat chrysler) і lg energy solution повідомили в понеділок, що планують побудувати завод з виробництва акумуляторів, щоб до 2030 року можна було довести частку електромобілів в загальних продажах в сша до 40 %.

Також у понеділок тайванська компанія foxconn заявила про плани виробляти електричні автомобілі та автобуси для автомобільних брендів у китаї, північній америці, європі та на інших ринках.

У свою чергу, ford і general motors оголосили про недавні великі інвестиції в акумуляторні заводи в сша. Gm планує побудувати заводи з виробництва акумуляторів в огайо і теннессі, а ford має намір побудувати підприємства в теннессі і кентуккі. Ford також повідомила, що перетворює завод з виробництва трансмісій на північному заході англії в підприємство з випуску електричних силових агрегатів для легкових і вантажних автомобілів, що продаються по всій європі.