Топ-10 фільмів, які отримали нагороду «золота малина»

28

Потрібно сказати, що «золота малина» – досить молода антипремія, яка вручається лише з 1980 року . Вона зароджувалася , як аналог «оскара» , тільки «ягідної» статуеткою нагороджуються актори і режисери, чиї досягнення критики визнали сумнівними. Є й окрема номінація для фільмів-сьогодні вона в центрі нашої уваги.

Не можна сказати, що» золота малина ” – це обов’язково ознака відверто поганого кіно. Найчастіше, картина після прем’єри не сприймається всерйоз і лише через роки знаходить глядача. Саме про такі фільми ми і хочемо поговорити – вони отримали “золоту малину”, але не скотилися в андеграунд і мають власну аудиторію.

Стриптиз

режисер: ендрю бергман

жанр: драма

рік випуску: 1996 рік

В кінці “дев’яностих «картина» стриптиз” була на слуху і переглядалася вітчизняним глядачем із завидною регулярністю. А ось західні критики відразу після прем’єри піддали фільм з демі мур в головній ролі обструкції. Стрічка отримала 6 “золотих малин”, в тому числі, за акторську та режисерську роботу.

Втім, творці фільму чи засмутилися такому повороту подій – картина зібрала значну касу, а демі мур отримала чергову порцію популярності і її кар’єра тільки пішла в гору.

Дикий, дикий вест

режисер: баррі зонненфельд

жанр: бойовик, комедія

рік випуску: 1999 рік

Ще один фільм, який “зайшов” вітчизняному глядачеві, але абсолютно був не зрозумілий на заході. “дикий, дикий вест” – це не тільки комерційний провал, а й особиста трагедія уїлла сміта. Після зйомок у цьому проекті, акторові довелося відновлювати свою репутацію і прикладати певні зусилля для пошуку роботи.

Крім того, сміт відмовився від головної ролі у фільмі «матриця», щоб знятися в провальній картині, що зібрала цілий кошик «золотих малин». Іноді чуття, очевидно, підводить навіть зірок першої величини.

Шоугелз

режисер: пол верховен

жанр: драма

рік випуску: 1995 рік

Картина “шоугелз” повністю заснована на сюжеті стрічки «все про єву» 1950 року, змінюються лише декорації. Пол верховен після успіху “основного інстинкту” міг розраховувати на будь-які матеріальні та акторські ресурси для свого нового проекту, але провалився по всіх фронтах. Сьогодні критики більш прихильно ставляться до» шоугелз”, але після прем’єри картина відразу потрапила в немилість.

Результатом стали 7 «золотих малин», а верховен вже не повернувся на колишній рівень. Зі зборами теж вийшла біда-з 45 мільйонів доларів вдалося відбити тільки 20.

Сутінки. Сага. Світанок: частина 2

режисер: білл кондон

жанр: мелодрама

рік випуску: 2012 рік

Не можна сказати, що численні частини картини «сутінки» серйозно перевершували очікування або кидали планку. Перед нами типове» нішеве ” кіно, розраховане на певну аудиторію. Чому саме заключна частина удостоїлася “золотої малини” сказати дійсно складно – будь-який інший епізод теж міг легко опинитися під вогнем критики.

Події фільму обертаються навколо бажання белли і едварда захистити свою дочку від заздрісників і вольтурі. Також героїня крістен стюарт після звернення до вампіра відкриває в собі нові здібності і звикає до статусу кровососа.

Гудзонський яструб

режисер: майкл леманн

жанр: бойовик

рік випуску: 1991 рік

Сьогодні “гудзонський яструб” викликає у глядачів неоднозначну реакцію – одні смакують простий і неперевантажений сценарій, інші заявляють, що стрічка зовсім не вражає. Істина, як завжди, знаходиться десь посередині, ймовірно, тому критики удостоїли фільм з брюсом віллісом в головній ролі трьох “золотих малин”. Картина претендує на більше, ніж клеймо прохідного комедійного бойовика, але не відповідає встановленій планці.

Майкл леманн трохи заблукав між гумором і бажанням зняти серйозну стрічку, а результат вийшов середнім у всіх відносинах. Прокат і зовсім обернувся катастрофою, з 65 мільйонів доларів вдалося роздобути назад лише 17.

Коктейль

режисер: роджер дональдсон

жанр: мелодрама

рік випуску: 1988 рік

У ті далекі часи, коли для тома круза було ще в дивину рятувати людство, він знявся в мелодрамі «коктейль», яку критики взяли в багнети. А ось глядачі мали зовсім іншу думку, забезпечивши картині практично чотириразову окупність. Кіно може похвалитися не тільки простим, але захоплюючим сюжетом, але також неабиякою часткою моралі.

Брайан-молодий, самовпевнений хлопець, який мріє про владу і гроші. Реальність боляче б’є по ньому, змушуючи стати простим барменом, який за службовим обов’язком нерідко має справу з примхливими клієнтками. Однак вони не цікавлять брайана, на відміну від його нового друга і наставника.

Трансформери: помста занепалих

режисер: майкл бей

жанр: фантастика

рік випуску: 2009 рік

Перед нами друга частина відомої франшизи, яка поміщає глядача в світ величезних людиноподібних машин – трансформерів. Цю ідею не можна назвати новою, але за допомогою використання сучасних технологій творцям картини вдалося наділити своє дітище крутими спецефектами. Стрічку ” трансформери: помста занепалих» безжально розгромили критики, але це не завадило їй зібрати касу – любителі яскравої картинки зараз складають значну частку аудиторії.

В цілому, глядачі сходяться на думці, що сиквел зумів перевершити оригінал по частині сюжету і барвистості. Дане досягнення не можна обійтися стороною, адже подібна ситуація складається досить рідко.

Рембо: перша кров 2

режисер: джордж косматое

жанр: бойовик

рік випуску: 1985 рік

На перший погляд, могло здатися, що однієї частини фільму цілком достатньо, але франшиза продовжувала розширюватися, кидаючи планку, задану оригіналом. Завдяки випуску даного продукту, всі головні дійові особи отримали свої “нагороди”, по “золотій малині” дісталося сильвестру сталлоне і сценаристу, джеймсу кемерону, антипремії був удостоєний також сам фільм.

Картина має цілу низку недоліків-передбачуваний сюжет, численні штампи, не самі змістовні діалоги. Вітчизняний глядач, патріотично налаштований по відношенню до радянського минулого, обов’язково обуриться, адже фільм просто нашпигований «поганими росіянами».

Листоноша

режисер: кевін костнер

жанр: бойовик

рік випуску: 1997 рік

Цікава спроба від кевіна костнера зняти картину про постапокаліпсис була нещадно розкритикована фахівцями. “листоноша «отримав відразу 5» золотих малин” і став одним з найбільш великих художніх провалів свого часу. У прокаті стрічка відчувала себе досить добре-оригінальна ідея і акторський склад дозволили залучити масового глядача.

Багатьох вдалося зачепити концепцією-зазвичай кіно даного жанру демонструє деградацію суспільства після масштабної катастрофи. У “листоноші” все по іншому – тут нація буквально відроджується з попелу завдяки діям кількох окремо взятих осіб.

Непристойна пропозиція

режисер: едріан лайн

жанр: мелодрама

рік випуску: 1993 рік

Знову мова піде про картину за участю демі мур, яка володіє неймовірним талантом зніматися в сумнівних проектах. Втім « “непристойна пропозиція” – лідер нашого рейтингу, фільм досить високо оцінили глядачі, але претензій кіноробіт уникнути не вдалося. В очі кидається слабкий сценарій-цинічне і безкомпромісне початок поступово змінюється притягнутим за вуха ванільним фіналом.

Мільярдер пропонує діані провести з ним ніч, якщо її чоловік не заперечуватиме. За це він вирішить всі фінансові проблеми пари, яка знаходиться у відчайдушному становищі. Як ви вже зрозуміли, головна інтрига фільму не в моральному виборі, а в його наслідках.