Старі версії android стануть безпечнішими

28

В android 11 з’явилася функція автоматичного відключення дозволу для додатків, які довгий час не використовувалися. Тепер же google вирішила реалізувати її і на пристроях з більш старими версіями операційної системи.

Якщо користувач не запускає якийсь додаток протягом як мінімум трьох місяців, то в android 11 і новіших версіях система автоматично «відкликає» дозволи, видані програмі в минулому. Таким чином підвищується безпека і знижується потенційна витрата енергії. Проблема полягає в тому, що більшість пристроїв працюють на старих версіях android. Тому google прийняла рішення реалізувати функцію автоматичного відключення дозволів на смартфонах і планшетах під управлінням android 6.0 marshmallow.

Розгортання функції відбуватиметься за допомогою оновлення сервісів google play, починаючи з цього грудня. Правда, тут є кілька уточнень. Працювати вона буде тільки з додатками, адаптованими під android 11 і вище (підтримують api 30+). Для старих програм з підтримкою api 23-29 користувач зможе вручну включити відключення дозволів, щоб уникнути потенційних проблем.

Крім того, на деякі програми функція автоматичного відключення дозволів і зовсім не поширюється. Це різні корпоративні програми. Додатково вказується, що розробники можуть попросити користувачів відключити скидання дозволів для їх додатків. Це потрібно в тих випадках, коли додаток призначений для роботи переважно у фоновому режимі без необхідності взаємодії з ним з боку користувача.