Що таке ssd msata і які є особливості?

26

Привіт, дорогі відвідувачі мого блогу! сьогодні розглянемо ssd msata-що це таке за роз’єм на материнській платі, як виглядає, його особливості і чим корисний такий форм-фактор.

Про те, чи можна і чи варто встановлювати ігри на ssd диск, ви можете ознайомитися в цій публікації.

Що таке msata

Назва — скорочення від mini sata. Такі сховища даних мають компактні розміри і орієнтовані, в першу чергу, на використання в мобільних гаджетах — на ноутбуці, нетбуці, ультрабуку або планшеті.

При відповідній специфікації можна підключити і до системної плати настільного комп’ютера.

Спочатку ці накопичувачі спроектовані як ультра швидка буферна пам’ять, що прискорює роботу комп’ютера, чому чимало посприяли розробки компанії intel. Однак зі здешевленням вартості осередків пам’яті стало зрозуміло, що подібні девайси — цілком працездатні сховища, в кілька разів перевершують морально застарілі вінчестери.

Особливості експлуатації msata

На відміну від накопичувачів m. 2, довжина яких варіюється в залежності від обсягу, ссд цього формату має фіксовані габарити — 50,95х30х3 мм.

порт msata майже не відрізняється від mini pci-e slot і вони навіть сумісні по терморегулятори.

Однак це не гарантує коректної роботи накопичувача без необхідної специфікації. Деякі сигнали потрібно перенаправити, для чого використовується окремий контролер.

Якщо його немає на материнській платі, то фізично ви можете вставити накопичувач msata в порт pci‑e, але працювати він не буде. З іншого боку, це безпечно і не загрожує поломкою комп’ютера.

Так як пропускна здатність pci‑e вище в порівнянні з sata, то і працює такий накопичувач трохи швидше, що особливо помітно при запуску «ненажерливих» відеоігор класу ааа з великими локаціями, наповненими безліччю ігрових об’єктів.

Паралельно з цим з обмежених фізичних розмірів такий твердотільний накопичувач не вийде зробити занадто об’ємним.

“стеля”, якого вдалося досягти — 1 тб, і то тільки завдяки використанню багатошарових осередків пам’яті 3d nand tlc.

Якщо ж порівнювати msata з накопичувачами m. 2, то останні краще, так як використовують більш швидкий протокол передачі даних. Детальніше про це читайте в статті»що таке nvme ssd”.