Серії gta виповнилося 24 роки!

19

Ось уже майже чверть століття гри серії gta дозволяють зануритися в атмосферу бандитських розборок в різні часові періоди. Від блискучого неоном південного узбережжя майамі і чорних кварталів лос анжелеса (в коментарях спробуйте вгадати про які іграх серії мова), до цілком собі сучасних реалій — gta давала нам відчути дух епохи і смак повної свободи і вседозволеності. А почалося все 8 листопада 1997 року з grand theft auto, що вийшла, спочатку, для платформ ms-dos і windows.

У першій грі серії сюжет носив досить умовний характер, але в якомусь базовому вигляді існував. Основна мета гри-набрати певну кількість очок, виконуючи місії в трьох містах, які пізніше будуть повноцінно розкриті в інших іграх серії: ліберті сіті, сан андреас і вайс сіті.

Велика частина завдань, ось так сюрприз, не зводилася до викрадення машин. Навіть в ранні роки гра не особливо намагалася відповідати своїй назві. У першій частині гравцям належало вчинити чимало правопорушень: від дрібних капостей, до пограбувань банків. Всі основні місії виходили за коштами телефонів-автоматів. Сівши в певну машину (таксі, швидку і т.п.) можна було відкрити побічні “квести”. Все просто і знайоме, так?

І так, гра мала вигляд зверху. Камера була, прямо скажемо. Чи не найзручнішою і частково цю проблему вирішать у другій частині серії. Ну а незабутньою gta 3, в якості данини класиці (і зручності фанатів серії) була можливість водити саме з видом зверху.

Може бути, якщо хвиля ремейків добереться і до grand theft auto під номером 1, вони вийдуть куди цікавіше gta trilogy, хоча б візуально? хтозна.

Everquest 2 (2004 рік) і death stranding (#кодзімагеній 2019).