Section 8 і section 8 prejudice: короткий огляд

40

Перша гра серії вийшла в 2009 році. Видавцем стала компанія southpeak interactive. А розробкою займалася досить відома компанія timegate studios.

Розробкою даної гри компанія зайнялася після випуску не зовсім вдалих аддонов до популярної гри f. E. A. R. Але ці проекти не особливо зайшли публіці і новий проект повинен був поправити ситуацію. Але не вийшло…

У грі йдеться про космодесантників (тема вже обіграна на той час) і про “розбірки” людей в космосі.

зовнішній вигляд нашого бронекостюма.

Нашими противниками є не злісні прибульці, а такі ж люди. Просто “погляди не зійшлися”. Фактично маємо звичайну війну людей, перенесену на іншу планету і, приправлену фантастичними технологіями. За дані технології, в основному, віддувається наш суперкостюм (і це вже було в іграх на той момент), який дозволяє катапультуватися в десантного корабля з високих шарів атмосфери прямо на грішну землю.

кожна місія починається з десантування.

Крім самої броні, присутній силове поле, вбудований джетпак, за допомогою якого можна здійснювати невеликі перельоти. Також присутня функція овербуста, коли після нетривалого бігу, включається прискорювач, значно збільшує швидкість.

овербуст в дії.

Сюжет простий до неподобства: хороші, погані, змови тощо. Переклад на російську мову присутній.

один з ігрових роликів, в якому розкривається сюжет.

Сама гра створювалася з явним прицілом на мережу, тому що і структура боїв і завдання прямо відповідають цьому. Наприклад, треба захопити і утримати радіолокаційну станцію. Або охороняти конвой від набігу ворогів (дуже важке завдання, яке пройти з одного разу мені не вдалося). Можна грати і одному з ботами, але інтелект союзників не особливо великий. Наприклад, якщо треба одночасно утримувати дві точки під контролем, то не вийде охороняти тільки одну з них. Другу вороги обов’язково відіб’ють. Вам треба, як ошпареному, носитися між контрольованими точками до виконання завдання. Самі бої досить сумбурні. За ідеєю розробників, наявність джетпака має вивести “шутеринг” на рівень 3d, тобто по всіх площинах. Але це не зовсім добре працює. Вся справа в тому, що ваш (і ваших противників) бронекостюм надзвичайно товстий. І ви просто не встигнете за короткий проміжок польоту укласти противника, якщо його рівень здоров’я/броні на максимальному рівні. Тут на допомогу приходить ще одна цікава функція-автоприцеліваніе. Коли воно спрацьовує, то буде на короткий час включено автонаведення і шкоди збільшується.

Проблем з патронами для більшості видів зброї не буде, магазини просто величезні. Та й час від часу до вас відправляють капсулу зі спорядженням.

модуль спорядження на невеликій відстані відновлює ваш боєкомплект.

Що стосується класів (ще одна ознака кооперативу) в грі. Це штурмовик, інженер і підтримка.

стандартні модулі інженера.модулі штурмовика.

Що вони можуть ви дізнаєтеся в перших розділах, які присвячені навчанню. Але суворої прив’язки немає. У капсулі спорядження ви можете вибрати свій власний арсенал зброї і здібностей. Тому поділ на класи чисто формальне. Вибір зброї не особливо великий і говорити про нього немає сенсу. А ось про здібності варто. Ми може укомплектуватися гранатами (це також є здатністю) або взяти міни з дистанційним керуванням. Є ніж, який хоч і завдає великої шкоди, але абсолютно марний в бою. Найцікавішим є ремкомплект з арсеналу інженера. Ви можете відновлювати броню собі, свої товаришам (ботам) або” підліковувати ” техніку, що дуже важливо в деяких місіях.

відновлення броні.

А ще за гроші (ігрові) можна купить в магазині різні пристрої, які полегшать ваше життя. Можна замовити висилку в зазначену точку стаціонарної турелі або навіть танка. До речі, управління тим же танком реалізовано вкрай потворно. З місця водія (а по іншому в одиночній компанії не вийде), ви не розумієте, в який бік спрямований ніс цього танка.

танк.

Він якийсь симетричний, та ще й більшу частину перекриває величезна вежа. В умовах обмеженого просторів керувати ним дуже незручно. Найлютіше засіб знищення – це величезний робот. Він дуже “товстошкірий”, а ось прибити вас може одним ударом об землю.

штурмовий робот в битві” один на один ” дуже важкий противник.

В такому випадку, ви знову десантуєтеся з корабля на поле брані і, оттормозівшісь, можете вибрати місце посадки. При бажанні можна зіграти роль камікадзе і просто метеоритом знести ворога (якщо зможете в нього потрапити).

Грав в цю гру досить давно, навіть не згадаю конфігурацію комп’ютера: чи то була відеокарта gtx 660, чи то gtx 760…гра залишила в цілому непогане враження, але перегравати вже не хотілося.

А ось якщо судити по оглядам, то гра з тріском провалилася.

Трохи пізніше, ця ж студія випускає продовження гри-section 8 prejudice (2011 рік). Були зроблені певні висновки і внесені корективи. Гра стала більш осудною за сюжетом і більше орієнтована на одиночну компанію. І знову в центрі уваги-наш космодесантник в крутому костюмі.

навчання в грі проходить в першій місії і дуже нагадує call of duty.“снайперська місія”.здійснюємо диверсію.

Були внесені незначні зміни в баланс гри, перероблені (на мій погляд в кращу сторону) навички. Вибір зброї залишився невеликим, але стали доступні модифікації, які трохи урізноманітнили стрілянину.

head shot – простіше простого…

Пройшов її приблизно чотири роки тому і залишився задоволений. Мені вона сподобалася більше, ніж перша частина.

Тепер коротко про графік даних ігор. Перша гра нічим не відрізняється в плані графіки на тлі одноліток. Переваг не побачив зовсім. Пустинно-гориста планета непогано “намальована”, але і тільки.

типова локація першої частини.локації по другій частині стали різноманітніше.теж друга частина.

Друга частина виглядає багатше, але візуально мені сподобалася менше. Можливо, справа в тому, що ландшафт планети близький до земної і тут проста графіка сильніше кидається в очі, ніж пустеля першої частини. Та й вразити уяву тодішніх гравців після crysis було неможливо.

Приступимо до тестування.

Система:

Процесор i7-8700t (робочі частоти 3800-3900 мгц)

Оперативна пам’ять: 16 гб, така частота 2666 мгц (14-16-16-32 cr1)

Материнська плата: asrock b360 fatality gaming k4

Відеокарта: evga gtx 1070 ftw

Операційна система: windows 10 ltsc

Монітор: 1920х1080

Спочатку я мав намір протестувати гру на gt 430, але вже в меню фпс не перевищував 35-40. Загалом, від цієї ідеї довелося відмовитися. Само собою, що для gtx 1070 гра не представляє серйозного навантаження. Але тест пройде в двох дозволах (1080р і 4к) на максимальних налаштуваннях. У кожній грі є вбудований бенчмарк (коротенький, але є).

Section 8:

1080р.

4к.

скріншот з бенчмарка.

Section 8 prejudice:

1080р.

4к.

скріншот з бенчмарка.

Підсумкові таблиці результату тестування:

Навіть в дозволі 4к відеокарта часто залишається недовантаженою, причина в оптимізації гри. Вона навантажує тільки два потоки. Тому різниця в продуктивності в двох дозволах не так і велика. Мінімальний фпс дуже низький, причина, ймовірно, криється в підвантаженні на самому початку бенчмарка.

Щоб пограти з комфортом в ці ігри буде достатньо чотирьохядерного процесора і старенької відеокарти (типу gtx 660).

Суб’єктивні оцінки:

Графіка: “3”

Іі супротивників і соратників: “3”

Місії: “3” (для першої частини) і “4” (для другої)

Реалізація стрільби: “4-” (занадто багато треба випустити куль, щоб ворог зліг)

Реалізація навичок: “3” (для першої частини) і “4” (для другої)

Який мій висновок по іграх? для” один раз пограти безкоштовно ” навіть дуже зійде. Але повертатися до них вам навряд чи захочеться.