Роскомнадзор може оштрафувати “вимпелком «у зв’язку з витоком даних абонентів

4

Як ми повідомляли, в інтернет витекла база даних з інформацією про декілька мільйонів абонентів» вимпелкому «(бренд»білайн”). Цією ситуацією зацікавилася федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (роскомнадзор).

Тут і нижче зображення pixabay.com

У витеклому архіві знаходяться відомості про користувачів фіксованого інтернет-доступу. За різними відомостями, могли постраждати від півтора до двох млн клієнтів оператора. Сам “білайн” вже підтвердив витік інформації про своїх абонентів.

Як тепер стало відомо, ситуацію взяв на контроль роскомнагляд. “за фактом витоку персональних даних клієнтів стільникового оператора” білайн “роскомнадзор направив відповідний запит в компанію” вимпелком» з вимогою надати детальну інформацію про інцидент«, — наводить» інтерфакс ” заяву представників наглядового відомства.

Якщо в ході перевірки буде встановлено, що компанія не виконала вимоги щодо забезпечення збереження персональних даних користувачів, на неї може бути накладено штраф у розмірі до 100 тис.рублів (ст. 13.11 коап рф).

Крім того, як зазначили в роскомнагляді, постраждалі абоненти можуть вимагати від оператора виплати грошової компенсації — в досудовому або в судовому порядку.