Росія відправила до франції першу партію обладнання для термоядерного реактора ітер

47

Як повідомляє «росатом», вчора з нижнього новгорода на майданчик спорудження міжнародного термоядерного експериментального реактора ітер на півдні франції відправлена перша партія обладнання, виготовленого в росії. В якості матеріального внеску російської федерації в проект ітер вітчизняні підприємства виготовлять 8 з 24 необхідних для роботи реактора гіротронів і допоміжне обладнання. Завершення поставок намічено на 2022 рік.

Джерело зображення: iter

Гіротрони необхідні для допоміжного нагріву плазми. Насправді, кожен з них-це цілий комплекс обладнання з системами управління, охолодження і харчування. Російські підприємства виготовили і виготовлять все необхідне обладнання для інтеграції гіротронів до складу реактора ітер. Збірка і інтеграція російських гіротронів в реактор також почнеться в новому році.

” справжня поставка включає в себе допоміжні системи перших чотирьох гіротронних комплексів: обладнання для водяного охолодження, кріокулери, системи формування свч-пучка та інші високотехнологічні системи, — сказано в прес-релізі «росатома». – розробкою і науковим керівництвом по створенню цих унікальних пристроїв займається інститут прикладної фізики ран, а безпосереднє виробництво здійснюється на підприємстві “гіком” (нижній новгород)».

Гиротрон. Джерело зображення «» росатом ”

Будівництво реактора на майданчику ітер з відставанням від графіка і зі значним збільшенням кошторису. Безпосередньо монтаж реактора почався в травні 2020 року. Залишається надія, що реактор буде запущений в 2025 або 2026 році. Завдання цього проекту, нагадаємо, полягає в демонстрації науково-технологічної здійсненності використання термоядерної енергії в промислових масштабах і у відпрацюванні необхідних для цього технологічних процесів. До речі, позамежна дорожнеча ітер частково пояснюється тим, що реактор буде напханий науковими приладами, які в подальшому для експлуатації комерційних термоядерних реакторів будуть не потрібні.