Російські виробники електроніки протестують проти нових правил допуску до держзакупівель

37

Стало відомо, що представники російського ринку мікроелектроніки звернулися в уряд з критикою поправок до постанови №878, що регулює в тому числі походження радіоелектронної продукції, що допускається до держзакупівель. Поправки спрощують доступ продукції з країн євразійського економічного союзу, але, вітчизняні виробники вважають, що в кінцевому рахунку через них російський держсектор можуть зайняти зарубіжні програмно-апаратні платформи.

Джерело зображення: dmitry steshenko / pixabai

Про це пише «коммерсантъ» з посиланням на лист асоціації розробників і виробників електроніки (арпе) від 3 грудня, яке було направлено прем’єру михайлу мішустіну, а також в профільний департамент мінпромторгу. У зверненні учасників ринку пропонується відмовитися від планованих змін до постанови уряду №878 «про заходи стимулювання виробництва радіоелектронної продукції (реп) на території рф для державних і муніципальних потреб». Проект поправок був направлений мінпромторгом в галузеві консорціуми минулого місяця.

Відповідно до цього проекту пропонується ввести обов’язкове підтвердження походження реп і електронно-компонентної бази з країн єаес сертифікатом ст-1, який також необхідний російським товарам, що експортуються в країни снд. Термін дії такого сертифіката 1 рік. Представник прес-служби михайла мішустіна підтвердив отримання листа і повідомив, що воно буде розглянуто в установленому порядку.

У мінпромторгу повідомили, що критерії підтвердження виробництва реп на території країн-членів єаес ще не затверджені, але їх розробка і узгодження ведуться. До затвердження переліку критеріїв відомство запропонувало закріпити можливість допуску радіоелектроніки до державних і муніципальних закупівель на підставі сертифіката походження за формою ст-1.

Представники галузі вважають, що такий підхід створить загрозу для ринку. “це легалізує канал поставок продукції транснаціональних корпорацій з локалізацією фінальних складальних операцій в країнах єаес, відкриває можливість впровадження зарубіжних програмно-апаратних платформ в державних інформаційних системах росії» — вважають в арпе. Представники галузі пропонують встановити для продукції з країн єаес такі ж умови доступу до держзакупівель, як для російської продукції. Це пояснюється тим, що критерії отримання сертифіката ст-1 в деяких державах м’якше, ніж в росії.

«вони також свідомо нижче, ніж критерії внесення радіоелектронної продукції до реєстру мінпромторгу, знаходження в якому зараз відкриває доступ до держзакупівель», — прокоментували дане питання в арпе, зазначивши, що виробники з південно-східної азії, такі як huawei, lenovo або honor, можуть зробити собі такий сертифікат через номінальну або мінімальну локалізацію в одній з країн єаес і, таким чином, отримати доступ держзакупівлям в рф.