Renesas збільшить обсяги випуску затребуваних в автопромі мікроконтролерів на 50 %

16

Компанія renesas electronics в березні постраждала від пожежі на одній зі своїх японських фабрик, але до літа змогла відновити колишні обсяги виробництва. З урахуванням збільшеного попиту їх вже виявилося недостатньо, як зазначає керівництво renesas. Найближчим часом компанія збирається збільшити обсяги виробництва автокомпонентів на 50-70 %.

Джерело зображення: nikkei asian review

Новий план був оприлюднений керівництвом renesas electronics на поточному тижні, як зазначає nikkei asian review. До 2023 року японський виробник має намір збільшити обсяги поставок затребуваних автопромом мікроконтролерів на 50 або 70 %, залежно від походження компонента. Наприклад, вироби, що випускаються за досить сучасними літографічними нормами віддані на аутсорсинг, і тут можливості підрядників дозволять збільшити обсяги випуску лише на 50 %. Більш зрілу літографію renesas використовує на власних підприємствах, в цьому випадку обсяги виробництва мікроконтролерів вдасться збільшити на 70 %.

З кінця червня, як відзначають представники компанії, обсяги замовлень автокомпонентів зросли на 30 %. Виробник просто не справляється зі зростанням попиту, як змушене визнати керівництво renesas. У 2021 році капітальні витрати компанії будуть збільшені в чотири рази від звичного рівня, до $715 млн.у наступному році на аналогічні потреби буде витрачено лише на чверть менше. Попит підтримує норму прибутку renesas на гідному рівні, тому компанія готова не тільки інвестувати в розширення виробництва, але і почати повернення коштів акціонерам через викуп акцій і дивіденди. Коли вона зможе приступити до цього, поки не уточнюється, але фінансова ситуація безумовно покращилася в порівнянні з 2013 роком, коли renesas довелося рятувати від банкрутства. Глава компанії хідетосі сібата (hidetoshi shibata) висловив надію, що до виплати дивідендів renesas зможе приступити в 2022 році. У середньостроковій перспективі норму операційного прибутку компанія сподівається підняти до 25-30 %.