Прискорювачі для майнінг cmp продавалися гірше, ніж прогнозувала nvidia

17

Три місяці тому представники nvidia очікували, що за підсумками другого фіскального кварталу компанія виручить від продажу прискорювачів для майнінг близько $400 млн. Реальність виявилася менш райдужною, оскільки профільна виручка не перевищила $266 млн. Керівництво зазначає, що дефіцит компонентів збережеться і в наступному році, але це не завадить компанії розвивати бізнес.

Джерело зображення: nvidia

Профільна виручка від реалізації прискорювачів cmp професійним майнер не перевищила $266 млн, але вона все одно виросла послідовно, оскільки в першому фіскальному кварталі компанія отримала на цьому напрямку тільки $155 млн.за словами фінансового директора nvidia колетт кресс (colette kress), зниження профільної виручки пов’язано з падінням прибутковості майнінг ethereum в звітному періоді. До речі, більше 80 % відвантажених у другому кварталі носіїв архітектури ampere мали захист від майнінг lhr. Ігрова виручка оновила рекорд, в річному порівнянні збільшившись на 87% до $3,9 млрд.

У поточному і наступних кварталах, за словами фінансового директора nvidia, виручка від реалізації прискорювачів cmp буде несуттєвою. Прийнято вважати, що при виробництві спеціалізованих рішень для майнінг використовуються графічні процесори, які в будь-якому випадку не можуть застосовуватися для створення ігрових відеокарт, а тому зниження попиту на знаряддя праці майнер не особливо поліпшить ситуацію з доступністю ігрових відеокарт.

«попит продовжить перевищувати пропозицію ще якийсь час»,-зазначив на квартальній конференції засновник nvidia дженсен хуанг (jensen huang). За його словами, хороша новина полягає в тому, що компанія забезпечила достатній обсяг поставок компонентів, щоб підтримати закладені в прогноз темпи зростання. У поточному кварталі, наприклад, вона розраховує збільшити виручку з $ 6,5 до $6,8 млрд.з іншого боку, основним драйвером зростання в цьому випадку повинен стати серверний сегмент.

Дефіцит компонентів, на думку керівництва nvidia, збережеться і в наступному році. Це не повинно стати обмежуючим зростання бізнесу фактором, як підкреслила колетт кресс. В цілому, за її словами, до кінця фіскального року залишається близько шести місяців, і більш конкретні прогнози давати складно. Співпраця відразу з двома постачальниками чіпів, tsmc і samsung, в nvidia вважають «чудовою стратегією». Узгодження угоди з купівлі arm займе більше часу, ніж очікувалося, але керівництво nvidia висловлює впевненість, що вона в підсумку буде укладена.