Процесор apple m1 спробували розібрати методом зворотної інженерії

79

Продуктивність процесора apple m1 показує, що за архітектурою arm може виявитися майбутнє ноутбуків і навіть персональних комп’ютерів. Поки у цього процесора немає реального конкурента і apple не дозволить використовувати його на комп’ютерах інших виробників і на інших операційних системах. Щоб обійти цю перешкоду, знайшлися бажаючі досліджувати процесор і дати йому можливість працювати на інших платформах.

Один з розробників apple quick time на ім’я мейнард хендлі поділився документом на 350 сторінок з докладним описом роботи apple m1. Там розглядаються приклади зворотної розробки кастомного процесора і даються пропозиції від інших професіоналів. У цей документ ще можуть бути внесені зміни, перш ніж процесор згодиться для роботи на інших платформах.

На подібні дослідження могло піти багато місяців. Для аналізу цього процесора потрібно глибоке розуміння архітектури arm, багато годин діагностики, тестування продуктивності, проб і помилок, обходу численних перешкод.

Якщо після всього цього вийде домогтися успіху, m1 зможе працювати не тільки в системі macos. Наприкінці цього року відбудеться поява процесора apple m1x для оновлених ноутбуків macbook pro. У майбутньому році нас чекає реліз чіпа m2 у складі наступного macbook air.

Найбільш близьким до m1 є процесор qualcomm sc8280. Правда, його продуктивність і ефективність в порівнянні з конкурентом від apple викликає сумнів. Microsoft теж працює над процесором на arm для власних пристроїв, але поки про результати нічого не говориться.