Правила і особливості вибору ванни

6-28-2018

Ванна являє собою один з основних сантехнічних приладів у квартирі або приватному будинку, і нерідко призначається не тільки для виконання гігієнічних процедур, але і для релаксації та відпочинку. А правильно підібрана за естетичним характеристикам сантехніка відіграє важливу роль у створенні інтер’єру приміщення. При цьому у багатьох користувачів виникає питання, на що звертати увагу при виборі – купити чавунну ванну сталеву, прямокутну або кутову. Для того щоб розібратися з особливостями покупки варто розглянути, які варіанти пропонує сучасний ринок та їх відмінності один від одного. Рекомендую почитати статья про ванну

Основні нюанси вибору
Правила і особливості вибору ванни

Вибираючи підходящий варіант ванної, зазвичай керуються такими критеріями:

матеріалом виробу;
необхідним розміром;
формою ванни.
Тим же, кому від ванної потрібні додаткові функції, може шукати підходящу сантехніку за їх наявності та кількості. А ще одним важливим фактором може стати марка виробу (зарубіжна або вітчизняна), від якої залежить і якість, і термін служби. Ця ж характеристика вплине і на вартість ванній, яка може мати значення для багатьох покупців.

Вибір матеріалу виробу
Правила і особливості вибору ванни

Ванна може бути зроблена практично з будь-якого матеріалу. Але, якщо не розглядати такі непопулярні і рідкісні варіанти як скло або дерево, вибір належить зробити між сталлю, чавуном, керамікою і акрилом. Кожен матеріал має свої переваги, але має ряд недоліків.

Чавунна ванна має таку незаперечну перевагу як довговічність – її експлуатаційний термін перевищує 50 років. А за рахунок стійкості і приглушеного шуму від попадання на поверхню води, користуватися такою сантехнікою зручно і комфортно. Мінуси чавуну – легко повреждаемая оздоблення (періодично фарбу доведеться оновлювати) та невеликий асортимент форм. Більша частина такої сантехніки виконується прямокутної.

Читайте також: Нові технології в будівництві. Цементація фундаменту
Вибір сталевої ванни дозволить заощадити – сталь вважається найбільш вигідним за ціною матеріалом виготовлення сантехніки. До її плюсів відносять широкий асортимент розмірів, форм і навіть квітів. Серед мінусів – шум від попадання на поверхню ванни водяного струменя і швидке охолодження набраної в неї води.

До переваг, якими володіють акрилові ванни, відносять можливість знайти і купити виріб різної форми і розміру. Ця ж сантехніка комплектується функцією гідромасажу і володіє високою ремонтопридатністю – подряпану поверхню можна відновити шляхом її шліфування. А вода в акрилову ванну набирається безшумно й довше остигає. Недоліком акрилу варто назвати можливість фарбування поверхні сантехніки в іржавий колір із-за неякісної води або в будь-який інший відтінок, завдяки вилитої після прання кольорової білизни рідини.

Кераміка, мармур володіють такими перевагами як підтримка температури набраної в них води і різноманітність форм. Обидва варіанти дозволять отримати широкий асортимент забарвлень і кольором. А серед мінусів експлуатації варто відзначити великі вагу та ціну. Ремонтувати сантехніку з каменю та кераміки практично неможливо. А за ціною купити чавунну ванну може виявитися вигідніше порівняно з акриловим виробом в кілька разів.

Визначення розміру
Правила і особливості вибору ванни

Зробивши вибір на користь одного з матеріалів, продовжують шукати відповідну ванну, керуючись її габаритами. При виборі розміру враховують такі характеристики:

висоту борту сантехніки над підлогою;
довжину і ширину сантехніки;
глибину ванни.
По висоті вона повинна бути зручніше для всіх членів сім’ї – оптимальний варіант для дорослого не повинен перевищувати 75 див. Для сім’ї з дітьми вибирають більш низьку сантехніку. Глибина ванни часто приймається на рівні 0,5–0,6 метрів, ширина – до 70 см, а довжина – в межах 1500-1800 мм

Читайте також: Теплий підлога – основні відомості
Розміри ванни пов’язані і з матеріалом. Стандартні вироби з чавуну мають довжину від 120 до 150 см і ширину 700 мм. Сталева сантехніка виготовляється більш довгою і широкою – до 1800 мм і 750 мм, відповідно. Акрилові ванни виконують в ширину від 700 до 1700 мм, керамічні і мармурові – до 750 мм.

Форма сантехнічного приладу
За формою ванни діляться на:

стандартні прямокутні;
кутові;
нестандартні (круглі, овальні і багатокутні).
Для кутових ванн характерною є форма чверті кола. А використовуються вони зазвичай у великих ванних кімнатах. На форму, так само як і на розмір, впливає площа приміщення і розташування іншої сантехніки. А варіант з вбудованою в підлогу ванної підходить тільки для власника приватного житла.

Додаткові функції
Правила і особливості вибору ванни

Функціональність ванни може визначатися її матеріалами. Так, купити акрилову ванну сталеву або – значить, відмовитися від можливості отримати гідромасаж. При необхідності в додаткових функціях вибирають акрилову сантехніку.

Найпопулярніші опції для ванни:

гідромасаж і аеромасаж, що роблять сприятливий вплив на організм;
хромотерапія, поліпшує роботу судин і чинить антибактеріальну дію;
автодезинфекция – самоочищення ванни від слідів і патьоків.
Ще одна функція – датчик рівня набраної води. Використовується для контролю наповнення ванни з метою запобігти включення функцій «джакузі» без води. Випадковий запуск аеро – або гідромасажу в незаповненою ванної зменшує термін служби автоматики.