Піддомен сайту — що це таке, як створити субдомен на хостингу

12-28-2018

Здрастуйте, шановні читачі блогу ! Вже досить багато часу на сторінках ресурсу було приділено таким аспектам сайтобудування як домен (тут все про рівнях доменних імен DNS серверах, їх зв’язку з IP адресами сайтів і хостинг (тут про те, що таке hosting і як вибрати провайдера). Також ми досить детально розібрали, як купити domain (тут – перевірка Ді на зайнятість і його перевірка, інформація про реєстраторів і реселерів). Рекомендую почитати про створення сайту на сайті IT LAMA

Це не випадково, оскільки ці поняття є основоположними для будь-якого вебмайстра. Прийшла черга зупинитися на ще одній важливій складовій і відповісти на питання, що ж таке піддомен (або субдомен), для чого потрібні піддомени сайту, чи обмежена їх число і як створювати субдомени в панелі управління хостингу (на прикладі Sprinthost).

Субдомени сайтів – для чого вони потрібні
Взагалі, піддомен сайту – не що інше як частина домену більш високого рівня. Про рівні ді можете почитати докладніше в матеріалі, посилання на який дана на самому початку цієї публікації. Домен третього рівня є СД домену другого рівня, домен четвертого рівня – поддоменом домену третього і т. д. Максимальну кількість рівнів субдоменів в системі доменних імен (DNS – Domain Names System) – 127, але на практиці ця теоретична можливість не реалізується.

Найпоширенішим з піддоменів, якщо мати на увазі звичайні інформаційні ресурси, є domain 3 рівня. Найяскравішим прикладом СД можуть служити різні служби Яндекса, які на них розташовуються:

webmaster.yandex.ru
maps.yandex.ru
І так далі. А тепер розберемо, за яких обставин взагалі використовуються субдомени. Деякі з наведених нижче випадків цілком можуть вам стане в нагоді на практиці:

1. При бажанні створити, наприклад, форум без відриву від тематики основного проекту. Наприклад, для мого блогу субдомен в цьому випадку буде мати такий вигляд:

forum.goldbusinessnet.com
2. Зазвичай великі багатомовні портали мають для кожної мови окремий піддомен:

ru.wordpress.org
3. Інформаційний простір вебсайту може бути розподілено на СД по регіонах або області діяльності. Причому, це більш характерно для великих комерційних проектів, включаючи ті, для яких веб-ресурс в мережі є просто додатковим засобом розкручування бренду. Прикладом може служити одна з дочірніх структур корпорації Lukoil:

trans.lukoil.ru
4. Окремий субдомен можна виділити для допомоги клієнтам комерційного вебсайту (наприклад, інтернет-магазину) або відвідувачам інформаційного ресурсу, тоді це буде виглядати якось так:

support.goldbusinessnet.com
5. Можна створити в рамках свого аккаунта на хостингу subdomain для тестування, який буде своєрідним полігоном для експериментів (наприклад, з темами чи плагінів WordPress):

test.goldbusinessnet.com
На такий subdomain можна спокійно завантажити і встановити Вордпресс або якусь іншу CMS і вона коректно буде працювати, як і на основному домені. Принаймні, для Спринтхоста це твердження абсолютно справедливо. Я перерахував лише найпопулярніші випадки, коли повністю виправдано створення субдоменів, на практиці їх значно більше. Але для початку досить і вище перерахованих.

Як створити піддомен в адмін панелі хостера, особливості субдоменів
Спочатку з’ясуємо практичну сторону питання, то є створення піддомену в межах панелі управління хостингу (ще раз нагадую, що всі подібні операції я буду розбирати на прикладі Спринтхоста). Це трохи допоможе нам зрозуміти суть при подальшому розгляді основних особливостей СД, що стосуються визначення їх статусу.

Отже, для створення субдомену в адміністративній панелі для початку з розділу «Сайти і домени» на головній сторінці хостинг-акаунта натискаємо посилання «Управління сайтами», де клікаєм по назві потрібного ресурсу. Опиняємося на сторінці, де можна проводити найрізноманітніші дії з обраним проектом. До слова, сюди можна потрапити, просто клацнувши по назві потрібного вебсайту в колонці справа інтерфейсу ПУ:

На цій сторінці можна, наприклад, створити базу даних MySql або додати додатковий домен для цього вебсайту. Само собою зрозуміло, тут же є можливість створити субдомен. З цією метою клацаєте по посиланню «Піддомени сайту» і перебираетесь на вебсторінку, де створюєте subdomain, просто вставивши в рядок його назву і натиснувши кнопку «Додати»:

Через лічені хвилини субдомен буде створений. Якщо повернутися через деякий час на ту ж сторінку, то в списку відразу побачите посилання на свіжоспечений піддомен:

Таким чином можливо створювати як завгодно багато subdomains для конкретного вебсайту навіть в умовах наймолодшого тарифного плану (однак, зауважу, що це твердження стосується в даному випадку хостингу на Sprinthost, У інших хостерів можуть бути обмеження в цьому відношенні).

Природно, раз СД є доменним ім’ям третього рівня, ніяких додаткових дій, включаючи реєстрацію, з ним робити не потрібно, оскільки він буде пов’язаний з основним вебсайтом. Нижче ми розглянемо, в якому вигляді цей зв’язок існує. Якщо тепер натиснути на лінк з ім’ям щойно створеного піддомена, то ви потрапите на вебсторінку з такою ось заглушкою: