Перспективи повернути вкладення в chia coin продовжують танути, а термін окупності збільшився до 3 років

15

У світі є безліч шанованих фінансових аналітиків, які часто говорять розумні і правильні речі. Ось тільки роблять вони це, як правило, постфактум. Простий приклад: коли про криптовалюта chia coin тільки почали писати, експерти були переповнені оптимізму. Ще б пак, адже майнінг здавався простим, а система енергоефективної. Токен називався зеленим, що вигідно відрізняло його від конкурентів. Зауважте, якщо хтось із видних аналітиків і критикував chia coin, то робив це у себе вдома біля телевізора, в той час як загальний прогноз був надзвичайно позитивним. Почитайте матеріал на сайті рбк. Громадянин микита зуборєв, який на хвилиночку ні людина з вулиці, а старший аналітик bestchange.ru, прямим текстом заявляє, що у chia coin не було майбутнього. Нібито, криптовалюта спочатку була приречена на провал, ну і все в такому дусі. І ось тут у нас є просте, але дуже важливе питання: чому микита зуборєв мовчав у квітні, якщо приреченість проекту була настільки очевидна?

Оскільки ми з вами не володіємо екстрасенсорними здібностями, то буде правильним обговорити поточне положення chia coin. Вивчіть таблицю нижче. Там є кілька ключових параметрів, що дозволяють оцінити прибутковість криптовалюта. Як бачите, за місяць жорсткий диск об’ємом 1 тб приносить нам 1.31 долара. Оскільки поважаючі себе фермери беруть відразу кілька штук, ми з вами порахуємо, скільки взагалі буде копати 5 накопичувачів seagate exos x18 (по 18 тб кожен) загальним обсягом 90 тб. Сьогодні ніяких складних підрахунків з урахуванням річної вигоди, адже досить помножити 1.31 на 90. Врахуйте, що показники вірні на 12 вересня, адже курс chia coin схильний до деяких коливань.

Виходить, що в місяць на фермі з 5 жорстких дисків ми будемо заробляти 118 доларів або 8600 рублів. Ну а тепер вважаємо: 1 жорсткий диск коштує 52 000 рублів, а значить, щоб окупити ферму, на яку ми витратили 260 000 рублів, потрібно майні довгих 30 місяців. В реальності термін буде ще рости, адже зневірені повернути витрати майнер намагаються хоч якось прискорити процес за рахунок покупки дешевих накопичувачів з вторинного ринку.

Як бачите ну потрібно бути експертом, щоб оцінити безперспективність вкладень в chia coin. Що до самого проекту, то у виграші залишилися тільки його творці, які намалювали собі кілька мільярдів доларів, ну а всі інші тепер сподіваються тільки на зростання вартості криптовалюта. Варто констатувати, що поки все дуже погано, адже ціна на chia coin падає, а з нею розчиняються і шанси відбити витрати на покупку дорогої ферми.

P. S. Вибір жорсткого диска обумовлений його показником напрацювання на відмову. В даному випадку це 2.5 мільйона годин, що дозволяє сподіватися, що накопичувач доживе до того моменту, як повністю окупить свою вартість.