Перші комерційні авіарейси на водневому паливі полетять над європою в 2024 році

23

Компанія zeroavia заявила про розробку 19-місцевого літального апарату, здатного «літати виключно на водні». Очікується, що на рейсах між лондоном і роттердамом вже з 2024 року будуть використовуватися літаки з двигунами, електрика для яких буде генеруватися водневими паливними осередками.

Rotterdamthehagueairport.nl

Партнерами zeroavia виступають оператор аеропортів royal schiphol group, група rotterdam the hague innovation airport foundation і аеропорт роттердам-гаага. Договір учасників обумовлює терміни запуску перших комерційних пасажирських рейсів з нульовим викидом екологічно небезпечних речовин, потенційно мова йде про першу міжнародну комерційну угоду такого роду в світі. У zeroavia повідомляють, що сама компанія і royal schiphol group провели ряд переговорів з авіалініями для пошуку оператора планованого маршруту.

За даними міжнародного енергетичного агентства, за останні двадцять років помітно зросли викиди вуглекислого газу в ході експлуатації авіалайнерів. У 2019 році вони досягли 1 метричної гігатонни, що дорівнює «близько 2,8% глобальних викидів вуглекислого газу в результаті спалювання викопних видів палива». Всесвітній фонд дикої природи називає авіацію “одним з найбільш швидкозростаючих джерел парникових газів, що ініціюють глобальні зміни клімату”.

Дослідження і розробки zeroavia сконцентровані на енергозабезпеченні електродвигунів за допомогою водневих паливних осередків. У вересні 2020 року побудований компанією літак з елементами живлення подібного типу здійснив свій перший політ. У тому ж місяці компанія airbus розповіла про три концепт-проекти на водневому паливі-виробник не виключає їх введення в експлуатацію до 2035 року.

Проте не всі оптимістичні щодо найближчих перспектив водневих технологій. За словами глави авіакомпанії ryanair майкла о’лірі (michael o’leary), в наступне десятиліття не варто чекати масового впровадження подібних технологій — рішення, альтернативні вуглеводневому паливу поки відсутні і з’являться вони не раніше 2030 року. “тому це точно буде після того, як моя кар’єра в авіаційній індустрії завершиться… Але я сподіваюся, що вона з’явиться тут до кінця наших життів», — уклав бізнесмен.