Перекупники продають комплекти пам’яті ddr5 по $2000 і навіть вище

52

Цього слід було очікувати. Дефіцит модулів пам’яті ddr5 привернув інтерес перекупників, які змітають всі доступні пропозиції в магазинах і перепродують їх на майданчиках вторинної торгівлі. Як пише pcmag, на тому ж ebay можна зустріти пропозиції про продаж комплектів ddr5 по $2000 і навіть вище.

Джерело зображень: ebay

Продажі модулів оперативної пам’яті ddr5 почалися близько місяця тому, разом з виходом процесорів intel alder lake. Нова пам’ять пропонувалася за цінами від $116 до $369, що вже дорожче все ще актуальних пропозицій у вигляді модулів ddr4. Однак зараз знайти в магазинах модулі пам’яті ddr5 практично неможливо. Зате майданчики вторинної торгівлі, на зразок того ж ebay кишать свіжими пропозиціями.

Один з продавців, наприклад, пропонує комплект пам’яті ddr5 з двох модулів по 8 гбайт (загальний обсяг 16 гбайт) від компанії oloy за $800, в той час як звичайна ціна на комплект становила всього $160. Ціни на комплекти озп загальним об’ємом 32 гбайт (два по 16 гбайт) пропонуються ще дорожче. Ціни варіюються від 1200 до 2500 доларів. Наприклад, один з продавців пропонує два комплекти пам’яті corsair об’ємом 32 гбайт кожен «всього» за якихось $5000.

Незважаючи на безумство цін, дані з ebay показують, що деякі люди дійсно готові віддавати такі гроші. За даними моніторингу terapeak, на платформі було продано як мінімум 15 комплектів озу ddr5 з цінниками від 1099 до 2500 доларів. На даний момент пропозиції перекупників обмежені. Як пише pcmag, станом на поточний вівторок на майданчику були присутні лише 20 пропозицій про продаж різних комплектів пам’яті ddr5.

Як стало відомо раніше, основні причини дефіциту озп ddr5 пов’язані з нестачею компонентів інтегральних схем для управління живленням (pmic). Раніше цей елемент встановлювався на друковану плату материнських плат. У нового ж стандарту пам’яті ddr5 контролер напруги розміщується безпосередньо на друкованій платі самого модуля пам’яті. Вартість виробництва pmic для ddr5 набагато вище, ніж для ddr4. Крім того, в умовах дефіциту напівпровідників до 35 тижнів зріс час очікування поставок цих компонентів.