Останній європейський esl-турнір перед глобальними фіналами. Превью dreamhack winter по wc3

12

Izzard

7421

Оновлення.

Стало відомо, що syde зламав ключицю і не буде грати на турнірі. У сітці його замінить ente, але це навряд чи серйозно вплине на турнірні розклади.

Ну ось ми і дісталися, страшно сказати, до останнього в цьому році варкрафтерского дрімхака. І якщо для азіатів це невелика проблема, тому що у них там кожен день турніри подібного масштабу, то ось в європі та америці нічого порівнянно-великого начебто не віщується. А тому-підвищена увага на турнір від esl!

0 коментарів донат автору

Тим більше що тут адже розігруються не тільки гроші, але і рейтингові очки esl pro tour, необхідні для того, щоб пройти на фінальний івент, який повинен пройти в китаї в грудні цього року. Щось підказує, що справа навряд чи дійде до lan’а-або перенесуть на інший рік і місяць, або перенесуть в онлайн. Але факт залишається фактом, майбутній dreamhack-це останній шанс заробити місце на турнірі з призовим в 130 тисяч доларів. Рекордна для сучасного варкрафту сума, навіть на wgl розігрують менше. Втім, “голд” і не один раз на рік проводиться.

Від європи на world championship поїде 5 гравців, і при цьому тільки happy і foggy зараз володіють такою кількістю очок, яке гарантує їм вихід на турнір. Головними претендентами ще на три квоти є чотири гравці: blade, hawk, xlord і johnnycage. Відповідно, для них вкрай важливо добре виступити на майбутньому івенті. Причому не просто добре, а краще, ніж прямі конкуренти.

розподіл призових грошей і рейтингових очок:

  • 1 місце: 2 400 $ + 450 очок
  • 2 місце: 1 200 $ + 300 очок
  • 3-4 місце: 800 $ + 190 очок
  • 5-8 місце: 600 $ + 90 очок
  • 9-12 місце: 400 $ + 45 очок
  • 13-16 місце: 200 $ + 25 очок

Отже, змагальний контекст ми ніби як розписали. Тепер давайте дивитися, що там по групах!

* * *

Група а: happy, sonik, spiral, please

Для трьох ельфів в групі а погані новини полягають в тому, що разом з ними в цій групі грає happy, який і займе перше місце. Якщо тільки не станеться чогось зовсім вже форсмажорного.

Хороші новини для трьох ельфів в групі а полягають в тому, що за друге місце в групі поборотися може, в принципі, будь-який з них. Взагалі, тягне поставити на sonik’а, але він в останніх матчах програвав і spiral’у, і please. Але це ж соник, тут не вгадаєш.

У німця теж хороші шанси на друге місце. На попередньому дрімхаку він якраз успішно вийшов з групи, причому двічі обігравши в ній sonik’а.

Ну а please тут в ролі темної конячки. Ми не так часто бачимо його на великих турнірах, але точно знаємо, що гравець він хороший. З німцем він в офіційних матчах зустрічався рік тому і тоді програв йому 2:3 – якраз в рамках закритої квалі на dreamhack. Проти sonik’а останній матч був буквально тиждень тому, теж в рамках відбіркового на dh, і ось там please переміг з рахунком 2:0.

Така ось група. Шансів на перший рядок немає ні у кого, крім happy; шанси на другий рядок є у всіх, хто не happy.

Група в: foggy, hawk, starbuck, thorzain

Це буде цікаво. Напевно, foggy ми все-таки запишемо в фаворити, бо він з усіх представлених в групі в гравців грає більше всіх, краще за всіх, і при цьому грає саме в варкрафт. Але тут теж таке… Фоггич любить повалидолити, тому хоч в його виході з групи ми і не сумніваємося, але вихід цей може бути пов’язаний з певними труднощами.

Hawk і starbuck грали в одній групі на попередньому дрімхаку, і тоді словенець виграв два best-of-3, в результаті чого вийшов в плей-офф. Hawk, відповідно, не вийшов. Оновлень балансу з тих пір не було, орки як і раніше вельми сильні, і напевно starbuck на матч проти hawk’а знову вибере цю расу. Ну а далі нам залишається тільки сподіватися, що сергій знає, що і як робити.

По thorzain’у зробити прогноз найскладніше. Точно можна сказати, що як мінімум на ладдері він зараз грає не дуже активно – починаючи з 27 вересня зіграв всього чотири гри. Це не дуже схоже на активну підготовку, хоча цілком можливо, що швед з кимось тренується в кастомах. Але більш ймовірно-зайнятий по роботі, сімейних/особистих справах і так далі.

У цій групі можна представити багато різних результатів. Hawk, наприклад, може посунути foggy з першого місця. Цілком. Thorzain, якщо раптом з’ясується, що він як слід натренувався з ким-небудь в кастомах, теж може увірватися в плей-офф. Але ми поставимо на самий напрошується варіант: foggy – перше місце, hawk – друге місце.

Група с: blade, dise, krav, syde

Мабуть, можна сказати, що блейду в цілому пощастило з групою. Проти dise’а у нього 8:0 по матчах і 16: 2 по картах, проти krav’а і syde’а статистика теж в цілому хороша. Якщо не станеться чогось екстраординарного, то blade з цієї групи вийде з першого місця.

А ось за dise’а тривожно. З krav’ом у нього повний паритет по матчах і картах, але при цьому обнадіює, що якраз останні два матчі dise виграв. Проти syde’а статистики практично ніякої немає, але цей француз не так давно завершив активну кар’єру… Хоча ось в закритій кваліфікації обіграв і neytpoh’а, і ente, так що “завершив-завершив, та не дуже-то”.

Загалом, складна група для dise’а.шанси пройти далі є, але проти блейда він явний андердог, а проти французьких андедів буде 50 на 50.

Що сказати по французьким андедам… Ну, скажімо так: складно спрогнозувати їх виступ щодо dise’а і один щодо одного. Напевно, у syde’а в цій групі шансів найменше, але не можна сказати, що їх немає. У krav’а, як зазначалося вище, приблизно 50 на 50 з dise’ом, а може бути, він навіть і трохи фаворит.

Загалом, єдиний, в кому ми в цій групі більш-менш впевнені, це blade. Якщо він покаже навіть не кращу свою гру, але просто зіграє добре, то далі повинен проходити.

Група d: johnnycage, xlord, neytpoh, starshaped

У центрі уваги в цій групі – потенційне протистояння джонні кейджа і xlord’а. І справа не тільки в тому, що між цими гравцями напружене суперництво. Справа також в тому, що xlord і джонні займають 5-у і 6-у рядки європейського рейтингу esl pro tour. А саме між цими рядками і проходить відсічення, яка дає право брати участь в глобальних фіналах сезону esl pro tour з призовим фондом в 100 000 $. І більше того, між гравцями всього 5 очок різниці.

Звичайно, за вихід в плей-офф дають однакову кількість очок, але вийти все-таки краще з першого місця. Тому що гравець з другого рядка має шанс потрапити на практично непереможного гравця, тоді як гравцеві з першого рядка в суперники попадеться хтось набагато простіше.

І ми щось дуже сильно сфокусувалися на джонії і xlord’е, але ж в групі ще є neytpoh і starshaped. І тому, і іншому джонні цього року на різних турнірах програвав. Загалом, xlord і johnnycage є, звичайно, в цій групі фаворитами, але ситуація в загальному рейтингу додає нервів.

Розклад

Групова стадія турніру проходитиме з 6 по 10 жовтня, гратиметься по одному матчу з кожної групи на день, початок ефірів о 19:00. Матчі плей-офф пройдуть з 14 по 17 жовтня, початок всіх ефірів о 18:00 по москві.

І ось ще що

Технічно майбутній dreamhack winter – це дійсно останній шанс заробити відчутну суму очок esl pro tour. Але ще залишаються турніри esl open, на яких дають 10 очок за перше місце і 5 очок за друге місце. На них незабаром “відключать рейтинг”, тобто перестануть давати рейтингові очки, але все-таки буде ще кілька турнірів з рейтингом. Цілком можливо, що для когось із претендентів на місце в топ-5 ці турніри зіграють вирішальну роль. А можливо, і ні.