Огляд tales of arise

12

Сьогодні опівночі гра tales of arise стане доступна всім, хто має попереднє замовлення, або жадає придбати її на продаж. Нова частина довгограючої франшизи, що народилася всередині 90 – х в розкололася і пройшла дуже довгий еволюціоннийпуть, в черговий раз показує істотне зростання над собою, посравнению з попередницями. Однак, залишаючись вірною корінням і обмеженням, безумовно розчарує тих , хто чекає на виконання рівня final fantasy viiremake , dragon quest xi або навіть ni no kuni .

Дія новинки переносить гравців в абсолютно новий світпланет-близнюків дани і рени, між якими завмер зловісний супутник. Події розвивається на планеті дана, через 300 років післявійні і поневолення її народу загарбниками, які прибули на своіхвисокотехнологічних кораблях з рени. Ці планети завжди відрізнялися: дана залишалася технічно недорозвиненою,але екологічно чистою, яскравою і чарівною. Рена ж-це високі технології, могутнє озброєння і міцна броня. Захопивши дану, реніани розділили її нап’ять королівств і почали вести гнітючу політику щодо корінного населення — всі деніани стали нижчим і позбавленим людських прав класом, рабами і прислугою.

Паралельно з батогом, працювало і місцеве “міністерство правди”, фактично стираючи справжню деніанську історію. Через три сотні років, лише одиниці персонажів, серед зустрінутих гравцем npc ісоратніков, будуть проявляти цікаві знання про минуле, в основномдобуті з рідкісних збережених книг і легенд, що передавалися вроду. Цей момент позитивно і інтригуюче впливає на загальну історію.

В цілому, над оповіданням в tales of arise попрацювали досить добре. Воно все ще не виходить на рівень фентезійної іфантастичної літератури, проте наближається до неї ближче, чембільшість попередниць в серії. Крім самої історії, куди цікавіше опрацьована її подача-сюжетні ролики доповнюються кількома сотнями сценок, так званих «скитів», хорошознайомих шанувальникам франшизи. Це розмови між членами загону під час дослідження локацій і біля багаття, які раніше биліпросто балаканиною, а тепер перетворилися на повноцінні сцени. Крупиці місцевого лора можна почерпнути ізобичной балаканини на ходу, субтитри якої з’являються в левомнижнем кутку.

Головний герой гри-хлопець-даніанін на ім’я алфен, спочатку представлений як залізна маска. Він простий раб у королівстві келаглія, керованому жорстоким лордом белзафом. Незабаром після цього він зустрічає таємничу дівчину-реніанку шион, за якою йдуть реніанські солдати, і допомагає їй бігти. Так формується перший союз і початкова бойова група гравця. Від шион та інших героїв герой дізнається, що між владиками всіх п’яти королівств,кожне з яких разюче відрізняється від інших, і відсилає до проблем нашого реального суспільства, ведеться якась боротьба за загальну корону володаря.

Заради цієї боротьби лорди акумулюють астральну енергію, викачуючи з рабів шляхом надмірних фізичних навантажень, провокації лютіабо простого жертвопринесення. Миритися з таким станом делалфен не готовий, та й шион навіщось хоче повалити всіх лордів.цілі збіглися, незважаючи на різницю в походженні, яка на данеіграет величезну роль в головах людей. Так починається подорож, яка пройде через справжні терни і навіть зуміє здивувати.традиційно вже для tales тут є фрагменти із зайвими соплями, стогонами і самобичуванням, але, на щастя, їх досить мало.

Крім історії, дуже добре прописані в грі основні персонажі —шістка підконтрольних гравцеві героїв. У другій половині, середсюжетних і побічних сценок, є кілька моментів, коли ті чи інші реакції персонажів здаються не дуже доречними. Але і тутсценаристи не сплохували, а витончено вивели діалоги в адекватне русло. Де найбільше відчувається брак письменницької уваги-так це в побічних завданнях. Більшість з них пропонує щось вбити або щось принести. Але варто зауважити, що некоторихкрупних цільових монстрів можна вбити просто по ходу дослідження, і тоді герої при отриманні квесту будуть говорити щось: “о, здається ми такого вже гримнули, правда? – так, точно, билтакой, та не стало після зустрічі з нами». І квест зараховуєтсявиконаним.

У грі є ферма, де можна вирощувати тварин. Сенс в тому, що коли тварини виростуть (чим краще їжу даєте, тим швидше), іхзабьют і вам відправлять мяско. Отак. Громадянам із зеленою межею не сподобається.

З’ясування відносин з монстрами, їх в tales of arise називаютзоглами, продовжило динамічне зростання після успіху бойової системи tales of berseria . Нова бойова система стала видовищнішою, більш насиченою за спецефектами, а також більш інтуїтивною. Элементыуправления і інтерфейс розташували дуже зручно-утримуючи “l2 «мыперемикаемся на другий комплект з трьох доступних навичок(прив’язуються на» квадрат«,» хрест «і» трикутник«, а»коло «завжди відповідає за стрибок), а утримуючи» l1” можемо бистропереключаться між цілями лівим аналогом, або змінювати керованогооперсонажа хрестовиною.

На відміну від tales of zestiria і у великій мірі berseria, тутрозробники зробили менший упор на бойові мистецтва (навички). І вони як і раніше набагато більш ефективні, ніж звичайні атаки («r1»), проте застосування простих атак стало тактично важливим елементом. Перебіг бою виглядає приблизно так: зрізавши смужку ворога до 50-60%, ви починаєте заповнювати ромб навколо нього,проводячи серію ударів. Успішно заповнивши, отримуєте возможностьпровести видовищну атаку натисканням напрямку на хрестовині-визначає який персонаж буде 100% брати участь в добиванні.

Система домагань в такому випадку завжди парна, але другий учасниквибирається випадковим чином з усієї команди, включаючи двоперсонажів на галерці. Технічно вони не беруть участі в активній битві, але утримуючи ” l2» і натиснувши напрямок хрестовини,відповідне комусь із них, можна провести посилену атаку. Так, крім парних домагань, хрестовина відповідає за застосування цих ось-ось атак персонажами, коли їх іконки загоряються. На кнопці ” r2 ” розташовується ухилення або захист, в залежності відвибраного персонажа.

На словах все вищевикладене може здатися складніше,ніж є насправді. Оперувати звичайними ударами і скіллами, чергуючи їх длянабіванія шкали оглушення противника, дуже просто на любойскладности, головне — вчасно ухилятися від атак, при цьому недозволяючи ланцюга ударів перерватися. Заповнюється синій ромбик навколо нього спорожніє дуже швидко, якщо гравець перерве серію ізамешкается. Всі бойові механіки вводяться поступово і з такімінтервалом, що дозволяє навіть новачкові в жанрі action-rpgпривикнуть до розкладки контролера. Зізнатися, я не очікував отtales такої зручності в управлінні, і був приємно здивований.

Для більш впевненого розгляду з противниками в грі є нетільки система навичок, але і екіпірування. Всю броню можна купувати вмагазинах, і я раджу перевіряти прилавок в кожному новому населенномпункте. Зброя можна створити у коваля, використовуючи знайдені в поліабо збиті з ворогів матеріали. А з видобутої руди (світяться камнів поле) можна створювати аксесуари. Всього в грі 100 одиниць зброї, не рахуючи dlc, і 30 аксесуарів. Для платини нужноскрафтіть все. Звичайно, нікуди не поділася і кулінарна система —рецепти знаходимо або отримуємо за квести, а потім робимо вкусняшки укостра. Залежно від кухаря, одне і те ж блюдо можетнезначітельно відрізнятися в ефектах.

Технічна сторона tales of arise-один з двох музикантів, явновибивающихся і фальшивих на тлі всього добре грає оркестру.на playstation 5 гра працює добре по кадровій частоті іпоказує симпатичну картинку, виразно виросла в красі,опрацюванні і дизайні на тлі всіх ігор серії, що виходили за 25 років.але при цьому об’єкти можуть промальовуватися прямо на очах гравця,особливо це стосується npc, корів, хрюшок та інших істот. Це стандартна проблема для jrpg на unreal engine, яка була вfinal fantasy vii remake, trials of mana та інших іграх.

Стан справ на playstation 4 pro дуже близько до ps5 по общимощущениям, за винятком божевільного реву консолі з приводу ібез, а також просідань кадрової частоти в боях при великій кількості ефектів. Не беруся стверджувати напевно, але на звичайній playstation4 або playstation 4 slim можуть виникнути додаткові проблеми з продуктивністю в боях. Навіть на pro ці невеликі лаги забезпечують осад, оскільки нова бойова система заточена нависоку динаміку і масу видовищних ефектів.

Другий сумнийМузикант — це гринд. Взагалі ігри серії talesвсегда містили деяку кількість грінда,і чим новіші випуски , за винятком перевидання tales of vesperia , тим онстановился відчутніше ближче до фіналу. Але в tales of arise гріндфествідкриває ворота ще до середини пригоди, представляючи гравців і міні-босів з величезним басейном здоров’я — 70-100к і навіть більше. Середній удар персонажа гравця завдає 30-60 одиниць шкоди, середня серія всієї групи — 1к. Пройшовши більше половини гри нависокої складності я зрозумів, що просто втрачаю час, і переключився на звичайну.

Сенсу у високої складності два: пізнати в достатній степенітактіческіе можливості бойової системи, тому що вороги стаютсязлее і діяти доводиться акуратніше; і швидше накопичувати навички, необхідні для прокачування ви самі зрозуміли чого.робити це, втім, рекомендую на звичайних ворогів. А ось при битвахс босами краще перемикатися на нормальну або навіть сюжетнуюскладность — дуже вже вони затягнутими бувають, коли колупаешь 150кздоровья серіями по 1-2. Черепах з final fantasy xiii і finalfantasy xv всі пам’ятають? ось. Ті ще флешбеки.

Від битв можна відпочити за риболовлею, досить цікаво. Вона відкривається з квестом після третього лорда, нові вудки можна отримувати у npc-рибалки, а наживки знаходити іліпокупать.

Трофейним мисливцям на замітку: враховуючи знаходиться в роботі унашего фахівця гід по грі, я не бачу особливого сенсу вникати вподробности платини зараз. Але кілька моментів позначитьхочеться, головний з яких — готуйте багато годин на грінд. У ігренадо пройти всі 70 сайд-квестів, прокачати 100й рівень, одолетьвсех необов’язкових чудовиськ і ультимативних босів, відкрити 400скіллов, кожен по 200-1600 він. Але є і радісний момент: інтуїтивність бойової системи і зручне швидке переміщення міжключовими локаціями дозволять вам повернутися в гру після тривалого перериву, і моментально увійти в потрібне русло. На відміну від,скажімо, tales of berseria або tales of zestiria.

Локалізація в грі є, і це традиційне вже гідність крупнихjrpg від bandai namco entertainment, за що їх можна лише похвалити.однак агентство, яке відповідало за локалізацію, знову або ненадало своїм перекладачам достатньо контексту, або вони самі вирішили сильно не паритися. В результаті ми отримали чимало дрібних і середніх розбіжностей, особливо помітних при зіставленні русскіхсубтітров і англійської озвучки. Дозволю висловити впевненість, що ця робота велася не з японської мови.

Наприклад, вже на самому початку доктор каже “let me see«, чтоперевели як» дай-ка подумати«, замість»дай поглянути”. У другій половині гри, після певних сюжетних подій, перекладачідопустили недоречний каламбур,який не мався на увазі авторами, перетворивши сумне висловлювання в комічне. Прикладів, якщо проявітьвнімательность, знайти можна досить. Але більша частина переведенанеплохо, це вже точно не той збірник перлів і косяків, якими були god eater 3 і tales of vesperia: definitive edition. І отсебятіни ятут помітив менше, ніж в tales of zestiria або tales ofberseria.

Огляд написаний за цифровою версією гри для playstation 5 (інемножко playstation 4), наданої редакції видавцем.