Огляд myth of empires

46

Симулятори виживання з елементами пісочниці зараз переживають період посухи в порівнянні з іншими жанрами. Їх виходить досить мало, а новаторських якостей майже не присутній. Однак іноді все ж виходять якісні проекти.

В даному огляді мова піде про myth of empires, що вийшла в ранньому доступі порівняно недавно. Чи є вона якісним продуктом з ноу-хау або посереднім проходняком, ми постараємося розібратися в цій статті.

Дія myth of empires розгортається в стародавні часи на невідомій східній території, що нагадує китай або японію. Величезний світ поділений на різні префектури-сервера, орієнтовані на pve або pvp. Надалі дозволяється переміщатися між територіями і відповідно змінювати спрямованість геймплея, або залишатися на одній землі. Правда, починати краще все ж з pve-серверів, бо розвиток дуже довгий і до повноцінних воєн доведеться дорости. Ми до цього ще повернемося.

При створенні персонажа нестачі в налаштуваннях ви не відчуєте: за допомогою повзунків детально регулюємо кожен аспект, будь то талія, вилиці, розмір очей і багато іншого. Зі стандартних заготовок вибираємо лише підлогу, голос, обличчя і зачіски. Останні редагувати не можна і поки вибір малий, проте пізніше напевно з’являться додаткові варіанти, адже розробники вже згадали появу dlc в майбутньому.

З’явившись на одній з десятків територій ми приступаємо до вивчення гри. На щастя, все виявляється досить просто, оскільки за гравцем раз у раз слідують підказки, кожен елемент управління підписаний, а квести допомагають розібратися у всьому, включаючи крафт.

У грі є рівень самого гравця, від якого строго залежить вивчення рецептів крафта і подальше вдосконалення пасивних талантів. А ще є окрема система розвитку “військове мистецтво” з додатковими пасивками (збільшення швидкості атаки при отриманні шкоди зі спини і так далі), що вивчаються за сувої, що випадають з npc.

Розвивати можна також звичайні навички і прокачування залежить від використання — чим частіше застосовувати їх, тим більше підвищується їх рівень. Наприклад, від бігу і стрибків зростає фізична сила, від вирощування врожаю — посадки. Є і прокачування полювання, що дозволяє надалі вивчити талант на відстеження тварин і багато іншого. Варто відзначити, що підвищення деяких рівнів навичок непропорційно складний процес. Наприклад, збільшення лівла для лука можливо від простої стрільби в повітря, тоді як розвиток меча відбувається тільки від попадання по противнику.

Через це часто доводиться концентруватися лише на одному виді зброї або дії. Хочеш прокачати крафтера, доведеться постійно стояти за верстатом, збирача — збирати найбільш швидкодобувний ресурс. Щоб стати відмінним бійцем необхідно бігати лише з одним видом зброї і вбивати всіх направо і наліво. Від подібного грінда укупі з медитативним геймплеєм (а він тут дійсно повільний), гра починає швидко набридати. Однак упевнений, розробники знайдуть баланс незабаром.

Ну а поки ситуацію може врятувати ваше терпіння, оскільки саме веселощі починається лише на максимальних рівнях, де приручивши слонів і скрафтив кілька облогових споруд, а потім перейшовши на pvp-сервер, можна влаштувати геноцид парочці кланів і потім чекати помсти.

Також ніхто не забороняє займатися розведенням кроликів, лисиць та іншої живності на pve-серверах, якщо ви любите мирний спосіб життя. Тут навіть дозволяється схрещувати коней для отримання скакуна з кращими навичками, які діляться по грейду. Можна побути і фермером з цілими полями посадок, стати професійним рибалкою, відбудувати гігантський замок з рабами-прислужниками і багато іншого.

Бойова система тут non target з вибором напрямку атаки. Причому потрапляння в певні частини тіла дає різні ефекти: по ногах — уповільнення, в голову — критичний шкоди. Зброя теж унікальна і в залежності виду може накласти кровотеча, уповільнення, зниження рівня hp і так далі. Також у кожного є характеристики рубає, проникаючого і тупого шкоди, так само як і у броні. Не сказати, що дана система чимось виділяється на тлі інших симуляторів виживання, але реалізована цікаво і змушує всіх індивідуально прокачуватися при грі в клані.

Що стосується елементів симулятора виживання, то тут є глибока система характеристик. На перших рівнях доводиться спостерігати лише за рівнем здоров’я, харчування і витривалістю, проте пізніше до них додасться гастро -, меридіанна -, і тіло-токсичність, підрахунок яких ведеться від 0% до 100%. Перша відповідає за накопичення токсинів від їжі, друга збільшується при постійних смертях, а третя показує травми від отриманих атак. Після заповнення однієї з трьох смуг до певного рівня накладається дебафф, наприклад, зменшення максимальної кількості hp і так далі. Додатково при переміщенні в спекотні або холодні біоми потрібно оцінювати показники спеки, холоду, хвороб і підбирати відповідні ліки з одягом.

Особливості гри включають поділ на рівні всього і вся. У грі є місцевість з npc малого, середнього і високого рівня. У кожній зоні видобуваються унікальні матеріали і ресурси, рецепти для прокачування, ловляться тварини і так далі. Причому розділена карта збалансовано: переходи здійснюються поступово і біоми не змінюються різко.

Ще серед особливостей: система ачівок, що підвищує відсоток до різних характеристик, титулів, всякі івенти від розробників, компенсації через внутрішньоігрову пошту за раптові техобслуговування серверів, рангові таблиці по активності, де перші десять місць винагороджуються внутрішньоігровими предметами. Ще дуже цікаво виглядає система гільдій з великою кількістю талантів і технологій, стимулююча діяти спільно для їх вивчення.

Графіка в грі красива, особливо з включеним rtx. Звуки непогані, тварини і npc дуже детальні і реалістичні, а зовнішній вигляд броні або зброї змінюються в залежності від виду. Дуже порадувала зміна погоди: дощ починається повільно і глянувши на небо деколи навіть можна визначити, коли приблизно буде гроза або все обійдеться дрібною мрякою.

Все сказане вище швидше можна віднести до плюсів. З мінусів в грі хочеться відзначити нестабільність серверів, поганий баланс навичок, жахливий переклад на російську мову, недостатню оптимізацію навіть на топових збірках, велика кількість багів і експлойтів. Але все це характерно для будь-якої гри в ранньому доступі і цілком можна виправити, тим більше автори вже почали випуск патчів з виправленнями.

Як фанат симуляторів виживання, можу з упевненістю сказати про великий потенціал даного проекту. Навіть зараз, незважаючи на недоліки, плюси значно переважують. Вже є гарний великий світ, вибір для pvp і pve гравців, безліч контенту, глибокий крафт і система виживання, приємна графіка і східний сеттинг. Все це змушує затриматися в грі довше.