Огляд jbl tune 760nc: легкі і безшумні

20

Ці повнорозмірні бездротові навушники важать всього 220 г.легкі вони не тільки за вагою, але і за ціною, враховуючи солідний бренд і наявність затребуваних функцій, включаючи активне шумозаглушення. Залишається тільки з’ясувати, наскільки вони зручні, стійко працюють і чи добре звучать.

На високих оборотах

Бездротові спікери і навушники jbl — одні з найпопулярніших в росії. Адже їх відрізняє привабливе співвідношення ціни і якості. І tune 760nc володіють тими ж перевагами.

Вони оснащені актуальним бездротовим інтерфейсом bluetooth v5.0, тобто пропонують стійкий зв’язок (це перевіримо) і мале енергоспоживання (теж перевіримо), а також деякі інші рішення — наприклад, google fast pair. Ще на борту система активного шумозаглушення (anc), яка до недавнього часу була атрибутом дорогих моделей.

Новинка підтримує і multi-point connection для одночасного підключення до двох джерел-абсолютно необхідна функція, якщо користуватися відразу двома смартфонами або смартфоном і ноутбуком. Можна дивитися відео на лептопі і приймати дзвінки, не знімаючи навушники. Не будемо випускати з уваги і фірмове звучання jbl, забезпечене зокрема патентованою технологією pure bass. Як там з високими, теж перевіримо.

Завжди готові

Дістали навушники з упаковки, включили, вони відразу увійшли в режим сполучення, так що смартфон їх негайно знайшов. Ставимо плюс-google fast pair працює.

В комплекті два кабелі: короткий usb-c для зарядки і стандартний з роз’ємом на 3,5 мм для проводового підключення. А ось футляра або навіть простенького мішка для навушників немає. Насправді можна обійтися без додаткового захисту: пристрій здається дуже міцним. Та й колір немаркий. Тонкий кожзам на амбушюрах і наголов’я рано чи пізно протреться, але футляр від цього по-любому не врятує.

Управління кнопками зосереджено на правому корпусі: гойдалки гучності, кнопка перемикання anc і включення/вимикання живлення. Всі роз’єми теж справа.

Корпуси здаються маленькими для повнорозмірних навушників, але навіть великі вушні лопухи в них спокійно вміщаються. Сидять tune 760nc добре, не тиснуть, майже не відчуваються головою, про них можна навіть забути і слухати дуже довго.

Суперклей

Bluetooth 5.0 забезпечує значно більш стійкий зв’язок, ніж всі попередні версії, але tune 760nc зуміли здивувати: вони не тільки дуже швидко зв’язувалися зі смартфоном, але і тримали з ним неймовірно стійкий зв’язок, яку було дуже важко розірвати — нібито їх з’єднали суперклеєм. Перервати передачу музичного потоку не змогли навіть залізобетонні перекриття між поверхами в будинку. Для порівняння, більш дорогі навушники з тією ж версією bluetooth часом запиналися.

Чутність мови під час телефонних переговорів прекрасна. Якщо для когось критично важлива функція гарнітури, то tune 760nc-правильний вибір.

Система шумозаглушення не вразила своєю ефективністю, але для цієї цінової категорії вона працює нормально. В основному придушуються низькочастотні шуми, вч послаблюються пасивної ізоляцією, а ось мовна частина діапазону залишається розбірливою. Природно, в паузі між треками. Це добре, особливо якщо врахувати, що режиму прозорості тут немає. Ну і не треба: щоб почути, що говорять поруч з вами, треба лише поставити на паузу відтворення. Невеликий вплив на характер звучання anc надає: саунд додає енергії і напору, злегка посилюються баси-мабуть, так навіть цікавіше. Без anc все нейтрально і трохи більш професійно.

Оскільки звук з шумозаглушенням сподобався більше, то і час роботи від акумулятора перевіряли з ним. За фактом вийшло трохи менше заявленого-32 години, правда, музику слухали на пристойній гучності. Якби зробили тихіше, дотягнули б до обіцяних 35 годин.

Любимо вухами

Навушники комфортні не тільки в посадці, але і за звучанням. Все чути, не треба напружуватися. Баси глибокі і виразні (ось вона, фірмова технологія pure bass), але по вухах не б’ють — ні зменшити, ні додати. Високі чисті, без сміття, докладні, з іскорками, але без гарячкового блиску. Саме такі, як треба. Грали з кодеком aac – жодного разу не виникло жалю, що немає aptx.

Зазвичай такий саунд називають збалансованим. Так воно і є насправді, хоча ці характеристики не передають головного: навушники напрочуд музичні, прекрасно передають душу мелодії, її емоційний заряд. Тому і хочеться слухати довго-такий звук не тільки не стомлює, але захоплює.

Екстремальний метал не запускали-бездротові навушники, навіть з малим часом затримки, для нього не годяться. Все інше звучить прекрасно, включаючи важкий рок (gretta van fleet, the daze, led zeppelin, deep purple), важкий фанк (the heavy), не кажучи вже про джаз і камерну класику. Чудово грають сучасні стилізації під музику 70-х років минулого століття — дуже модний тренд (yola, abolition band, shannon show). При цьому чути, що це лише імітація старовини. Автентичні альбоми того часу теж звучать непогано, але розумієш, що техніка звукозапису пішла з тих пір далеко вперед.

А ще здивувала звукова сцена. Вона велика і виходить за межі чашок. Зазвичай так звучать відкриті навушники, їх саме за це і люблять. Але tune 760nc закриті-як це у них виходить?

Вибір є

Одна з сильних сторін jbl — великий асортимент, що дозволяє кожному вибрати щось під свій смак і гаманець. Наприклад, якщо когось не влаштовує відсутність деяких модних функцій у tune 760nc (зупинка відтворення при знятті навушників, режим прозорості, мобільний додаток, адаптивне шумозаглушення), можна вибрати модель live 660nc.

Навпаки, якщо не особливо потребуєте шумозаглушення, та й в бюджеті обмежені, але привертає фірмовий саунд jbl, є сенс придбати модель tune 710bt. Вона схожа на 760-ю у всьому, включаючи звучання, але у неї немає шумозаглушення. Формально не підтримує google fast pair, але за суб’єктивним сприйняттям підключається настільки ж швидко, як і старша модель.

Технічні характеристики

тип бездротові охоплюють бездротовий інтерфейс bluetooth 5.0, кодеки sbc, aac драйвер динамічний 40 мм, pure bass google fast pair так управління кнопками шумозаглушення активне з’єднання з двома пристроями (multi-point connection) так можливість проводового підключення так час роботи від акумулятора (з шумозаглушенням/без anc) 35 год/50 год

Підсумки

Jbl tune 760nc — приваблива по зовнішності і ціні модель. Розробникам довелося відмовитися від деяких функцій, які не потрібні більшості користувачів. Зате вдалося зберегти головне-залізобетонну стійкість роботи і привабливий фірмовий звук.