Новий роз’єм живлення pcie 5.0 зможе видавати до 600 вт для відеокарт amd і nvidia нового покоління

12

Оскільки відеокарти стають все більш енергоємними, виникає необхідність в розробці нового роз’єму живлення. Igor’s lab поділилася схемами потужного роз’єму живлення, призначеного для pcie 5.0. Роз’єм живлення може з’явитися разом з наступним поколінням відеокарт amd і nvidia.

Роз’єм живлення 12vhpwr складається з 16 контактів: 12 силових і 4 сигнальних контакту в нижній частині роз’єму. На даний момент призначення останніх невідомо.

Згідно з технічними кресленнями, роз’єм живлення 12vhpwr не відповідає стандарту microfit molex. Відстань між контактами живлення становить 3 мм, в той час як дистанція існуючих 6 – і 8-контактних роз’ємів pcie становить 4,2 мм.його ширина становить 18,85 мм, так що це не зовсім маленький роз’єм. Однак він, безумовно, займає менше місця, ніж три 8-контактних роз’єми живлення pcie. Для порівняння, роз’єм живлення 12vhpwr лише трохи коротше 12-контактного роз’єму живлення pcie від nvidia, довжина якого становить 19 мм.

Кожен контакт живлення розрахований на 9,2 а, забезпечуючи до 55,2 а при напрузі шини в 12 в.теоретично, роз’єм живлення 12vhpwr розрахований на потужність до 662,4 вт. Однак офіційно він підтримує потужність до 600 вт. Компанія amphenol icc вже представила в списку роз’єм живлення 12vhpwr, назвавши його “minitek pwr cem-5 pcie connector system”. Максимальний струм контакту становить 9,5 а.

Схоже, що відеокарти будуть ставати більш енерговитратними. Geforce rtx 3090 вже досягла порога в 350 вт, а деякі призначені для користувача моделі досягли позначки в 450 вт. Наявність роз’ємів живлення 12vhpwr натякає на те, що майбутні відеокарти можуть бути ще більш енергоємними. Будемо сподіватися, що 600 вт від роз’єму-це просто надлишкова потужність, і виробникам не доведеться використовувати максимальну потужність на споживчих відеокартах.