Nasa профінансувало розробку електродвигунів для вузькофюзеляжних авіалайнерів

18

Агентство nasa обрало дві компанії, які повинні будуть розробити технології електричних двигунів мегаватного класу для літаків. Передбачається, що рішення будуть впроваджені американською авіацією до 2035 року.

Джерело: techcrunch.com

Цими компаніями стали ge aviation і magnix, вони будуть працювати над своїми проектами протягом наступних п’яти років. У план закладені демонстраційні наземні і льотні випробування, а також взаємодія з іншими проектами nasa, пов’язаними з електричними авіадвигунами, аналізом даних і створенням приладів для льотних випробувань. Бюджет програми розробки epfd (electric powertrain flight demonstration) склав $253,4 млн.з них $179 млн отримає ge aviation, а решта $74,3 млн дістануться magnix.

” у підсумку ge aviation і magnix проведуть наземні і льотні демонстрації системи двигунів мегаватного класу для перевірки своїх рішень і обґрунтування переваг майбутніх конфігурацій літальних апаратів. Дані демонстрації дозволять виявити і усунути технічні перешкоди і ризики при інтеграції. Це також допоможе розробити стандарти і правила для майбутніх систем авіаційних електродвигунів», — заявив керівник програми epfd гауді безос-о’коннор (gaudy bezos-o’connor).

Epfd є частиною більшої програми nasa, що отримала назву «інтегровані авіасистеми» (integrated aviation systems), в рамках якої проводяться дослідження і розробка авіаційних технологій нового покоління, а також їх адаптація для практичного застосування. Над технологіями авіаційних електродвигунів працює безліч компаній, проте ці проекти відрізняються меншим масштабом – вони зазвичай орієнтовані на персональні аеротаксі з більш короткими польотами, а вага акумуляторів в таких випадках компенсується відносно невеликими габаритами літальних апаратів. Програма nasa орієнтована на апарати класом вище: технології призначаються для ближніх і регіональних повітряних перевезень, а також вузькофюзеляжних літаків.