Марсохід perseverance успішно взяв другий зразок марсіанського грунту

13

Належить nasa марсохід perseverance висвердлив другий отвір в камені, названому «рошетт» (rochette) і запечатав черговий зразок в спеціальній титановій капсулі-трубці, великий запас яких машина має на борту.

Space.com

Друга міні-місія зі збору матеріалів була виконана успішно всього через чотири дні після того, як марсіанський ровер після однієї невдалої спроби нарешті отримав перший зразок з того ж каменю.

Марсохід perseverance здійснив посадку всередині 45-кілометрового кратера езеро 18 лютого цього року. Основним завданням шестиколісного робота став пошук древніх слідів життя на червоній планеті, а також збір і зберігання десятків зразків місцевого грунту, які будуть доставлені на землю спільної американо-європейською місією приблизно через десять років.

Space.com

Раніше марсохід також документував перші польоти марсіанського вертольота ingenuity, який більшу частину часу подорожує по червоній планеті на борту perseverance. Вертоліт вже приступив до виконання “розширених” місій, досліджуючи зони, потенційно цікаві для марсохода.

Як тільки зразки надійдуть на землю, вчені з лабораторій багатьох країн отримають доступ до їх вивчення для пошуку слідів позаземного життя і «підказок» про історію змін марсіанського клімату і геології.

Перший раз perseverance спробував захопити частинки каменю 5 серпня, але той виявився дуже м’яким і розсипався в пил під буром ровера. Більш міцний рошетт дозволив успішно взяти дві проби.

Сьогодні nasa проведе конференцію, присвячену недавнім спробам забору грунту, і розповість про те, чого команда perseverance навчилася за їх результатами. Подивитися її можна буде безпосередньо на сайті космічного агентства.