Китайські геймери зіткнулися з дефіцитом і зростанням цін на відеокарти nvidia і amd

16

Китай традиційно вважається одним з наймасовіших ринків, де кількість доступних відеокарт перевищує всі мислимі і немислимі межі. Влітку ціни там впали до рекомендованих, оскільки заборона майнінг змусив шахтарів розпродати свої ферми. А взагалі в піднебесній розташовані заводи, що випускають графічні чіпи, тому не дивно, що вартість відеокарт там наближається до рекомендованої. Незважаючи на це місцеві геймери залишаються незадоволені, коли відбуваються невеликі коригування, викликані різними факторами. Як повідомляє ресурс fast technology, вже кілька днів покупці відзначають масове подорожчання абсолютно всіх відеокарт. Експерти називають кілька причин:

  • різке подорожчання ефіру. нічого не поробиш, адже криптовалюта дійсно повертається до травневих позицій. Це безпосередньо відбивається на цінах на відеокарти, адже навіть в китаї досить любителів майнінг, які добувають ефір на домашніх фермах. Оскільки прибутковість майнінг постійно зростає, висока ціна ефіру продовжить залишатися ключовим фактором в ціноутворенні на відеокарти.
  • зниження поставок на 30%. про це раніше заявляла сама nvidia, запевняючи, що зможе відвантажити відеокарт серії geforce rtx 3000 значно менше, ніж місяцем раніше. Сильніше за всіх криза торкнеться моделі rtx 3060 і rtx 3060 ti, але вже сьогодні ясно, що проблема виявилася куди ширше.

Так, ціни на моделі виробництва asus зросли наступним чином:

  • rtx 3070 ti: + 600 юанів
  • rtx 3080 і rtx 3070: + 400 юанів
  • rtx 3060 ti, rtx 3060 і rtx 2060: + 350 юанів
  • gtx 1660 і gtx 1050: + 150 юанів.

Дорожчає і radeon rx 6600 xt, що додала 400 юанів. Переводити всі юані в рублі ми не будемо, але для розуміння картини: 600 юанів рівні 6800 рублям. Це означає, що в перші кілька днів зростання цін в китаї значно менше, ніж в інших країнах, але звикли до недорогих товарів місцеві геймери не готові переплачувати навіть таку суму, але ж менш швидкісні просіли всього на 4000 рублів. Окремо наголошується, різке падіння поставок відеокарт попереднього покоління. Наприклад, rtx 2060 і gtx 1660 super майже немає в продажу. Нові партії надходять на ринок неохоче, а зазначені вище фактори призводять до відкладеного попиту. Таким чином, як тільки партія таких відеокарт потрапляє в продаж, її забирають навіть незважаючи на збільшену вартість, що нехарактерно для китайського ринку.