Китайська smic збільшить закупівлі літографічного обладнання в європі і японії

20

Заклопотаність влади сша здатністю китайських виробників чіпів отримувати необхідне обладнання в обхід санкцій поки не вилилася в жорсткість останніх, але китайська сторона готова забезпечувати зростання національної напівпровідникової промисловості навіть за рахунок не самого передового обладнання. Обсяги його закупівель в європі та японії будуть збільшені.

Джерело зображення: tsmc

Як пояснює business korea, в структурі виручки холдингу asml з нідерландів, що є провідним постачальником літографічних сканерів у світі, на китай припадає приблизно 30 %, і майже все профільне обладнання дістається компанії smic, що входить до п’ятірки найбільших контрактних виробників чіпів у світі. Не маючи доступу до передового обладнання, що дозволяє працювати з літографією з наджорстким ультрафіолетовим випромінюванням (euv), китайський флагман готовий збільшити закупівлі літографічних сканерів покоління duv. Контракт з asml був продовжений до кінця 2022 року, і в ньому передбачені умови збільшення обсягів поставок профільного обладнання для потреб smic, як відзначають джерела.

Переговори з asml про збільшення поставок duv-сканерів компанія smic вела з початку 2021 року, але нідерландський постачальник не був упевнений, що зможе працювати на необхідних умовах, побоюючись розширення американських санкцій. Поки вони не зачіпають поставки обладнання для duv-літографії з довжиною хвилі лазера від 193 до 254 нм, тому smic напевно отримає можливість закуповувати більше таких сканерів в 2022 році.

Якщо euv-сканери придатні для виготовлення чіпів по 10-нм і більш «тонким» техпроцесам, то за допомогою duv-сканерів зазвичай випускають чіпи за нормами не тонше 30 нм. Однак, як відзначають фахівці, застосування спеціалізованого оснащення і використання різних технологічних хитрощів в результаті дозволяє на duv-обладнанні отримувати вироби, за своїми характеристиками наближені до 10-нм чіпів. Принаймні, tsmc і samsung подібні підходи точно практикують.

До 2023 року smic розраховує витратити не менше $11 млрд на розширення своїх виробничих ліній, що використовують duv-літографію. Компанія зараз експлуатує близько тисячі літографічних сканерів відповідного класу. Іншим каналом поставок для smic стає японський напрямок-в цій країні китайський контрактний виробник чіпів скуповує вживане обладнання.