Кращі темні gtk теми linux

49

Серед безкрайніх можливостей персоналізації в linux-дистрибутивах самим візуально помітним штрихом стає саме настройка теми. Про кращих темах для linux говорилося не раз, але в цій статті акцент зроблений саме на темних кольорах. Був час, коли темний режим воліли тільки програмісти і сисадміни, але тепер все змінилося. Темні теми полюбилися і звичайним людям, що спонукало мене на створення окремого списку темних тем для таких linux-користувачів, як ви.

Якщо ви новачок в налаштуваннях тем для настільного середовища, то почитайте статті по установці тем в ubuntu. Далі ми розглянемо кращі темні gtk теми linux. Невелике застереження: теми перераховуються не в порядку рейтингу.

1. Mcmojave

Стокове зображення того, як виглядає mcmojave

Mcmojave – це gtk тема, на створення якої розробників надихнув користувальницький інтерфейс macos. Дана тема пропонується в темних тонах( очевидно), але в неї також закладений і світлий режим для… Ну, для всіх бажаючих.

Само собою, gtk тема mcmojave підтримує робочі середовища на базі gtk (pantheon, gnome, xfce, mate і т.д.). Крім того, саме ця тема доступна для користувачів kde.

А щоб додати ще більше автентичності своїй настільній середовищі, яка зараз дуже схожа на macos, ви можете додатково встановити тему mojave для круглих іконок.

2. Yaru

Скріншот стандартної теми yaru на ubuntu 21.10

Yaru – це дефолтна тема gtk (gnome), яка поставляється з ubuntu. Помаранчевий акцент даної теми, затемнений сірим і відтінками чорного, особисто мені здається вельми привабливим. Тепер ви можете зробити gnome на arch linux схожим на ubuntu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Pop

Ось так тема pop gtk виглядає на pop!_os

Gtk тему pop придумали товариші з system76 для pop!_os-linux-дистрибутива на базі ubuntu. Якщо вам сподобалося бачення system76 про те, як повинен виглядати gnome в темних тонах, то можете випробувати gtk тему pop на будь-якому linux-дистрибутиві. Для завершення’pop’ -езного образу встановіть ще й іконки pop (від тих же system76).

4. Nordic

Превью gtk теми nordic

Чи подобається вам простий і трохи плоский дизайн в сірих тонах… Точніше, я б сказав, практично в одних сірих тонах? тоді зверніть увагу на дану тему, засновану на кольоровій палітрі nord. З gtk темою nordic ви отримаєте саме це-спрощений дизайн, виконаний в колірній гамі nord.

5. Ultimate-maia

Стоковий скріншот теми ultimate-maia

Ultimate-maia – це gtk тема, заснована на принципах material design від google. Дана тема відрізняється простим, але унікальним стилем оформлення з безліччю опцій для налаштування кольору елементів.

6. Graphite

Зовнішній вигляд плоских, закруглених і сірих елементів в graphite

Graphite – gtk тема, яка пропонує по-справжньому унікальне перетворення настільного середовища (особливо gnome), зберігаючи її неповторність. Це варто побачити своїми очима.

7. Qogir

Можливості персоналізації, доступні в gtk темі qogir

Qogir-це gtk тема з плоским дизайном. Розробники зробили все можливе і неможливе, щоб запропонувати вам варіанти персоналізації заголовків кнопок, чек-боксів, радіокнопок, перемикачів і т. Д.

8. Layan

Layan – gtk тема з дуже закругленими кутами

Вам буде приємно дізнатися, що я додав в цей список layan – gtk тему з акцентом на плавні, закруглені кути і живу естетику. Крім того, ця тема успадкувала канонічні принципи material design від google.

9. Juno

Juno-одна з найкращих темних gtk тем, які мені вдалося знайти. Комусь подобається її непроглядно-темна колірна палітра, комусь-ні. Але якщо ви працюєте за комп’ютером або ноутбуком з oled дисплеєм, то juno вам відмінно підійде.

10. Ant themes

Параметри для налаштування зовнішнього вигляду вікна в ant themes

Ant-це gtk тема, яка черпала натхнення з макета macos і елементів користувальницького інтерфейсу. На мій погляд, це вийшло у неї цілком гідно.

11. Equilux

Equilux порадує вас приємною темою в ненав’язливо темних тонах. Ця тема дуже добре поєднується з gnome і його форками. По суті, тут більше і додати нічого. Проста і елегантна тема.

12. Orchis-dark

Orchis-dark-це темний варіант просто приголомшливої теми orchis. З нею робочий стіл стає чимось схожим на ios/macos – із закругленими кутами і текучим інтерфейсом. Все це видно відразу неозброєним поглядом.

13. Elementary x

Gtk тема elementary x з відкритою панеллю налаштувань

Elementary x-це gtk тема, яка з’явилася на світ при спробі команди elementary os персоналізувати зовнішній вигляд gnome. На випадок, якщо ви не знали: elementary os-це дистрибутив linux на базі ubuntu.

Висновок

Перераховані вище кращі теми темні gtk теми linux дійсно красиві, але вам не обов’язково обмежуватися тільки ними. На просторах мережі можна знайти тисячі інших варіантів.

( 3 5,00