Капіталізація tesla перевищила позначку в 1 трильйон доларів

17

Компанія tesla святкує черговий тріумф. Акції автоконцерну почали стрімко зростати в ціні, відкриваючи перед керівництвом корпорації нові можливості. Як відзначають експерти, подібного успіху концерн домігся завдяки успішному контракту з компанією автопрокату hertz, яка висловила бажання закупити близько 100 000 електромобілів для поставки в свої філії по всій європі і сша. Вигідна угода принесла tesla додаткові 12.7% зростання акцій, за рахунок чого компанії вдалося переступити фінансовий поріг в 1 трлн. Долар. Варто сказати, що до цього, жодному іменитому автоконцерну не вдавалося досягти такого рівня.

На сьогоднішній день tesla є беззаперечним лідером на світовому ринку. Причому, не тільки в автомобільному бізнесі, але і в інших галузях на світовій арені складно знайти компанії з аналогічним капіталом. У числі титанів лише amazon, facebook , microsoft, а так само alphabet (google) і apple. За рівнем капіталізації tesla займає почесне п’яте місце, перевершуючи за своїми фінансовими показниками навіть фейсбук.

Сам ілон маск визнав, що для автоконцерну тепер відкриті всі двері, і єдиною проблемою, з якою може зіткнутися компанія є не відсутність попиту, а, навпаки, його перевищення і нестача виробничих потужностей для реалізації таких грандіозних планів. У чомусь він правий. На сьогоднішній день попит перевищує пропозицію більш ніж на 10%, і аналітики прогнозують подальше зростання цього показника. Останні торги акцій завершилися на рівні 1024 долара, але аналітики запевняють, що вже скоро вони виростуть до 1500 доларів.

Найімовірніше, інвестори надихнулися зробленим сміливим кроком компанії hertz з популяризації автомобілів tesla, які цього року набули величезної популярності в європі і сша. А тому залишилися в минулому і вкрилися пилом забуття такі недоліки, як претензії nhtsa за фактом використання бета-версії автопілота на деяких моделях tesla і недоробки в beta 10.3, які, однак, під шум успіху концерну, були своєчасно усунені.