Gigabyte випустила bios з підтримкою процесорів ryzen 5000-ї серії на бюджетному чіпсеті а320

30

Багато наших читачів вже забули про великий скандал, який супроводжував вихід процесорів ryzen 5000-ї серії. Справа в тому, що в якийсь момент з’явилася інформація про те, що новинки будуть працювати виключно на чіпсетах 500-ї серії. Такий підхід викликав бурю обурення, адже спочатку amd обіцяла, що сокет ам4 продовжить підтримку аж до 2020 року включно. Оскільки кількість незадоволених зростала, було прийнято рішення розширити підтримку на чіпсети 400-ї серії. Це завдання віддали на відкуп виробникам материнських плат. Деякі поспішили реалізувати підтримку в перші місяці після появи процесорів у продажу, інші – зробили це пізніше. У будь-якому випадку сьогодні велика частина материнських плат на популярному чіпсеті в450 може прийняти нові процесори.

А ось з бюджетним а320 завжди були проблеми. Теоретично, ентузіасти доводили, що він без проблем справляється з ryzen 5000-ї серії. Але це тільки теоретично, адже насправді реалізація підтримки вимагала від власника комп’ютера вибору. Так, він або залишав стару версію bios, що дозволяло йому використовувати перші серії процесорів ryzen. Або після прошивки він позбавлявся можливості встановити в систему перші кілька поколінь. А взагалі виробники материнських плат не поспішають, оскільки сьогодні всі погляди користувачів спрямовані на ринок відеокарт, то про проблему покупки недорогої материнської плати з підтримкою нових процесорів просто забули (наприклад, на базі чіпсета а520).

Як стало відомо, не так давно gigabyte реалізувала можливість монтування процесорів ryzen 5000-ї серії на всі свої материнські плати на старому чіпсеті а320. Назвати це проривом не повертається язик, адже сталося це через рік після виходу самих процесорів. Нова прошивка випущена за номером agesa 1.2.0.3 і вже доступна на офіційному сайті gigabyte. Що цікаво, виробник запевняє, що всі плати (6 моделей) можуть безболісно прийняти на борт ryzen 9 5950x. Сама можливість-це прекрасно, а от щодо розгінного потенціалу флагмана-є всі підстави для сумнівів.

Назви материнських плат знаходяться вище. За посиланням під матеріалом можна завантажити для кожної з них нову версію bios. До речі, вже незабаром вийде нова лінійка процесорів amd на базі архітектури zen 3 з новою технологією 3d-vache. Це покращена 5000-я серія, яка повинна скласти конкуренцію intel alder lake-s. Посилання на закачування.