Функція повторюваних профілів в OpenCart

2

Від автора: модель підписки – корисна і популярна модель, що дозволяє настроювати повторювані платежі в E-Commerce магазині. У цьому уроці ми розглянемо можливість функції OpenCart здійснювати повторювані платежі. З її допомогою можна налаштовувати товари за передплатою, в яких покупець розміщує замовлення один раз, а платить за передплатою. Почнемо з визначення повторюваного профілю і перейдемо до створення на back end.

Припускаю, що в цьому уроці ви будете використовувати останню версію OpenCart 2.0.x. Давайте зрозуміємо концепцію повторюваного профілю.

Що таке повторюється профіль?

Повторюваний профіль дозволяє створювати повторювані платежі для покупців. Профілі корисні при продажу товарів за передплатою, якщо ви рекламуєте знижку або членський клуб, або для простого розбиття оплати на маленькі суми. Функція дає власнику магазину додатковий контроль за оплатою товарів або сервісів.

Як сказано вище, функція реально корисна, якщо ви плануєте створювати сервіс або товар, за який необхідно платити на регулярній основі. Наприклад, ви хочете продавати платний сервіс новин, де покупець може вибрати щомісячну, щоквартальну або річну передплату. Після створення профілів їх можна призначити товарів, які необхідно продавати за передплатою.

Також функція корисна, якщо ви хочете надати вибір з певних платежів замість повної одноразової оплати. По суті, надання гнучкості в способах оплати для покупця – це важлива маркетингова тактика підвищення продажів. Перейдемо до наступного розділу і подивимося, як створити цей профіль!

Функція повторюваних профілів в OpenCart

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Створення повторюваного профілю з back end

Перейдіть до back end OpenCart і далі Catalog > Recurring Profiles. Відкриється список створених профілів. Якщо ви ще нічого не створювали, буде порожній список.

Функція повторюваних профілів в OpenCart

Створимо новий повторюваний профіль кліком на + у верхньому правому куті. Відкриється форма повторюваного профілю.

Функція повторюваних профілів в OpenCart

У полі Name введіть щось корисне типу «10$ в місяць», цей напис буде у випадаючому списку профілів платежів детальної на сторінці товару. У користувача повинна бути можливість вибрати підходящий варіант з безлічі повторюваних платежів. Далі йдуть дві головні секції Recurring Profile і Trial Profile. Розберемо першу, на другу схожі поля.

Поле price заповнюється сумою, яку ви будете стягувати. Поле duration вказує на кількість оплат. Cycle використовується в парі з frequency. Поле Status дозволяє вмикати/вимикати профіль.

Спробуємо розібратися на прикладі. На скріншоті вище я ввів 12 в полі duration, 1 в полі cycle і вибрав month в поле frequency. Тобто покупець буде платити кожен місяць (Cycle і Frequency) 12 раз (duration). Якщо в cycle поставити 2, то покупець буде платити раз в два місяці. Якщо користувач повинен платити постійно, поставте duration 0.

Наступний розділ Trial Profile має схожий з Recurring Profile набір полів. Розділ корисний для надання пробного періоду на товар або сервіс на певний строк. Я ввів 1 в duration, 1 в cycle та month frequency. Тобто користувач не буде платити за перший місяць, так як Trial Price 0.

Заповніть форму за бажанням і натисніть save. Ви налаштували профіль, але його необхідно призначити на товар. Це ми і зробимо в наступному розділі!

Призначення повторюваного профілю товарів

Перейдіть в Catalog > Products і відредагуйте необхідний товар. На вкладці Recurring клікніть на + і додайте новий повторюваний профіль до товару, як показано нижче.

Функція повторюваних профілів в OpenCart

Виберіть відповідні значення полів Recurring Profile Customer Group і збережіть товар. Ви призначили профіль товару, тепер давайте подивимося на front end. Перейдіть на сторінку детальну товару.

Функція повторюваних профілів в OpenCart

На скріншоті вище видно, що є випадаючий список Payment Profile для повторюваного товару. При виборі будь-якого значення з випадаючого списку відображається корисне повідомлення про те, скільки разів ви будете платити з обраним профілем.

При створенні повторюваного профілю важливо, щоб був активований спосіб оплати, підтримує повторювані платежі. Якщо у вас його немає, покупець не зможе оплатити замовлення. Переконайтеся, що ви виконали всі необхідні кроки по налаштуванню!

Висновок

Сьогодні ми обговорили важливу і недооцінену функцію OpenCart «Recurring Profiles». Ми розібрали back end і front end секції і продемонстрували юзабіліті функції. Сподіваюся, вам сподобалося! Пишіть свою думку в коментарях!

Функція повторюваних профілів в OpenCart

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення