Facebook розробляє інструмент для тих, хто назавжди втрачає ключі або документи

35

Нова технологія ego4d для ar-окулярів facebook допоможе тим, хто часто втрачає речі.

Ідея проекту в тому, щоб використовувати штучний інтелект для кращої взаємодії з навколишнім світом. В першу чергу розробники хочуть удосконалити з її допомогою окуляри доповненої реальності. Функція “епізодичної пам’яті” допоможе відповісти на питання ” де я залишив ключі?”, а аудіовізуальний щоденник нагадає, хто і що сказав. На сьогоднішній день ще не існує пристроїв, які володіли б такими можливостями.

Очікується, що ші зможе допомогти таким пристроям як ar і vr взяти на себе частину функціоналу смартфонів. В даний час для навчання алгоритмів комп’ютерного зору використовують великі набори зображень і відео, знятих від третьої особи. Facebook планує змістити фокус, використавши відео від першої особи.

Як сказано в офіційному блозі facebook « ” штучний інтелект наступного покоління повинен буде вчитися по відео, яке демонструє навколишній світ з центру дії, а не з задвірок».

Facebook не перший рік цікавиться технологіями vr. Наприклад, компанія випускала гарнітуру віртуальної реальності спільно з виробником гарнітур oculus. Експерти очікують виходу повноцінних ar-окулярів facebook. На даний момент вони знаходяться в розробці.

Планується, що ego4d буде збирати масив відеоданих, які можуть допомогти в розробці систем комп’ютерного зору і штучного інтелекту. У проекті беруть участь 13 університетів і лабораторій в дев’яти країнах. На сьогоднішній момент дослідники отримали більше 3000 годин відео з повсякденного життя, які знімали від першої особи. Сюди входять кадри, на яких люди займаються побутовими справами, працюють в саду або в офісі, займаються хобі і спортом і т.д. Для зйомок використовували 855 камер.

Фахівці facebook розробили п’ять питань, на які повинен вміти відповідати штучний інтелект, щоб бути корисним в побуті:

Можливо, в найближчому майбутньому роботи дійсно будуть допомагати шукати ключі і нагадувати імена нових знайомих. Однак складність полягає в тому, що технології, які настільки щільно інтегровані в життя, можуть загрожувати її конфіденційності.