Ентузіаст підключив до свого пк куплені на ebay клавіатуру і трекбол від системи управління пуском ядерних ракет

50

Часом на ebay можна знайти у продажу дивовижні речі. Підтвердженням тому служить історія ентузіаста, який купив на інтернет-аукціоні старі клавіатуру і трекбол просто тому, що вони «виглядали приголомшливо» і клавіатура мала «кілька цікавих кнопок» з написами «transmit», «abort» і «initiate». Після покупки з’ясувалося, що пристрої були частиною системи управління пуском ракет minuteman iii з ядерними боєголовками, які стоять на озброєнні впс сша з 70-х років.

Джерело зображення: youtube

Після покупки клавіатури і трекболу ентузіаст дізнався дещо про їхню історію і вирішив спробувати підключити периферійні пристрої до звичайного комп’ютера. Для експериментів він використовував контролер arduino pro micro, який в кінцевому рахунку згорів, і програматор для контролера, також куплений в інтернеті. Він відремонтував трекбол, який перестав працювати після покупки, і зумів змусити обидва пристрої працювати спільно з сучасним комп’ютером. Відзначається, що хоч клавіатура військових і не має яскравого підсвічування, деякі клавіші на ній оснащені світлодіодами.

На відео, яке було опубліковано на платформі youtube, видно, що клавіатура і трекбол функціонують як звичайні периферійні пристрої для комп’ютера, за винятком клавіш ctrl, alt і стрілки вниз, працездатність яких так і не вдалося відновити. Також відзначається наявність клавіші “bit”, яка, судячи з усього, перезавантажує клавіатуру. Надалі ентузіасти мають намір продовжити роботу з цікавою знахідкою, щоб спробувати повернути їй повну працездатність.