Електромобілі та гібриди зайняли 26% авторинку європейського союзу

22

Не секрет, що останнім часом європейському авторинку довелося зіткнутися з кризою через брак електронних компонентів, необхідних для виробництва. Однак реалізація електронних моделей, в тому числі водневих автомобілів нарощує темпи. І абсолютним лідером у цій сфері є тесла.

Згідно з інформацією, наданою компанією jato dynamics, що займається автомобільною бізнес-аналітикою, обсяг європейського ринку легкових автомобілів за листопад знизився на 18% в порівнянні з жовтнем, опустившись до показника в 855 281 одиниця техніки. Але поряд з цим, варто згадати листопад минулого року, коли цей же показник в порівнянні з листопадом 2019 року був нижче на 29%.

І все ж, спостерігається позитивна динаміка реалізації електричних моделей в країнах єс. За поточний місяць частка автомобілів з електричними компонентами, у тому числі гібридних моделей і новітніх розробок популярних автовиробників, досягла 26%, що в перерахунку на кількісні показники склало 217 709 одиниць. Як відзначають експерти, підвищення попиту на електромобілі координується збільшенням зацікавленості купівельної аудиторії до них з одного боку і урядовою підтримкою з іншого. Перехід автовиробників на нові, екологічно безпечні види транспорту сьогодні є ключовим питанням на порядку денному єс.

Спираючись на статистичні звіти, лідером ринку можна по праву назвати автомобіль компанії ілона маска tesla model 3, який в загальному авторейтингу займає 12 рядок. На даний момент вже реалізовано 10 739 автомобілів. Кількість реєстрацій цієї моделі в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року стало вище на 119%. Однак успіх йде рука об руку з форс-мажорними обставинами. Так, нещодавно стався гучний скандал, коли паризький таксопарк g7 заморозив експлуатацію цієї моделі через дтп з численними жертвами, в тому числі зі смертельним результатом.

На другій позиції знаходиться renault zoe із загальною часткою реалізованих машин в кількості 8658 одиниць, в загальному рейтингу компанія знаходиться на 21 місці. Третє місце з показником 5746 проданих автомобілів дісталося dacia spring, що зайняла в загальному рейтингу 39 місце. На четвертій і п’ятій щаблях стоять розробка тесла model y і skoda enyaq iv, відповідно.