Дизайн, функції, nfc. Чим смарт-годинник відрізняються від фітнес-трекера?

11

У першому півріччі 2021-го розумні годинник вперше в росії випередили з продажу фітнес-браслети. Не дивно: годинник симпатичніше і функціональніше своїх менших побратимів. Однак це не завжди очевидно. Тому ми вирішили розібратися, чим смарт-годинник краще фітнес-трекерів.

Дизайн

На відміну від трекерів з пластиковими корпусами і мініатюрними екранами, смарт-годинник зазвичай виготовляються з преміальних матеріалів. За дизайном деякі моделі можуть зрівнятися з традиційними наручними годинниками або навіть перевершити їх.

Гаджети представлені в різних розмірах, тому їх неважко підібрати під зап’ястя для спортивних або ділових цілей. Універсальне кріплення дозволяє замінити комплектний ремінець на будь-який інший, не обмежуючись пропозиціями виробника. Вибирайте шкіряний, силіконовий, тканинний або металевий варіант. Фітнес-аксесуари такого розмаїття часто не пропонують.

Зв’язка зі смартфоном

Можливості середньостатистичного трекера, як правило, обмежені дублюванням повідомлень з телефону і перемиканням відтворюваних треків. У свою чергу, розумні годинник дають куди більше функціональності.

Моделі з динаміком дозволяють приймати дзвінки. А якщо носиться пристрій забезпечено великим екраном, то вийде відповідати на повідомлення голосом або через вбудовану клавіатуру. Більш того, деякі версії годин надають віддалене управління камерою смартфона.

Платежі

Серед усіх способів оплати частка безконтактних платежів неухильно зростає. Однак у більшості фітнес-трекерів досі немає nfc. Або потрібно шукати спеціальні модифікації з китаю. Зі смарт-годинником все простіше: багато гаджети дозволяють платити за каву одним рухом руки.

Самодостатній аксесуар

Без смартфона від фітнес-трекера залишається хіба що циферблат з датчиком пульсу. А ось про смарт-годинник подібного не скажеш. Їх вбудована пам’ять дозволяє зберігати улюблені композиції, а також відтворювати музику на навушники через bluetooth. На накопичувач можна зберегти фотографії з яскравими моментами відпустки, щоб переглядати знімки похмурими осінніми днями.

Модуль wi-fi дозволяє годиннику завжди показувати погоду і новини, не кажучи вже про gps-позиціонування, з яким завжди знайдете дорогу до потрібного місця. Якщо носиться аксесуар підтримує сімку, то з нього можна сміливо дзвонити, причому не дістаючи телефон з кишені.

Контроль здоров’я

Моніторинг здоров’я — найважливіший плюс наручних пристроїв. Але логічніше довірити контроль гаджету, який з максимальною точністю відстежить ваш стан. Найчастіше в смарт-годиннику встановлюють більш чуйні датчики, здатні вловити мінімальні коливання в показниках здоров’я.

Фітнес-трекери в основному обмежені вимірами пульсу і кисню в крові. Смарт-годинник же проводять екг, вимірюють артеріальний тиск і навіть обчислюють відсоток жиру в організмі.

Підсумки

Розумні годинник практично у всьому обходять фітнес-трекери. Крім одного показника-ціни. Як правило, смарт-годинник коштують істотно дорожче. Тому підходити до вибору гаджета варто з холодною головою. Один з непоганих варіантів-годинник huawei watch 3 pro. Модель оснастили більшістю вищеописаних функцій.

Корпус пристрою виконаний з титанового сплаву і кераміки. Є чіп nfc, навігаційні системи для фіксації місця розташування і wi-fi для зв’язку зі всесвітньою павутиною. 16 гб вбудованої пам’яті дозволяють зберігати плейлисти на годиннику, а великий екран-переглядати фотографії з галереї. Ну а головна фішка watch 3 pro — підтримка esim, завдяки чому дзвонити можна з аксесуара.