Дослідження показали, що під час дощу системи допомоги водієві помітно втрачають в ефективності

15

Почастішали випадки наїзду електромобілів tesla із задіяною керуючою автоматикою на автомобілі екстрених служб, що стоять на нічній дорозі, з працюючими проблисковими маячками зайвий раз доводять, що системи машинного зору далекі від досконалості. Дослідження показали, що під час дощу автоматика гірше розпізнає перешкоди і не так впевнено утримує машину в межах смуги.

Джерело зображення: reuters

Експерименти, проведені американською автомобільною асоціацією (aaa), виявили помітне зниження ефективності під час дощу двох найбільш поширених типів систем допомоги водієві — екстреного гальмування перед перешкодою і утримання в смузі руху. Як зазначає reuters, випробування з імітацією дощу збільшили ймовірність зіткнення з автомобілем, що стоїть по ходу руху, на 17% при русі зі швидкістю до 40 км/год, а на швидкості 56 км/год ймовірність зіткнення зросла на 33 %. І це ще з урахуванням сухого дорожнього покриття, а під час справжнього дощу проблему може погіршити погіршене зчеплення коліс з дорогою.

Оснащені системою утримання в смузі автомобілі в рамках експерименту навіть в ясну суху погоду демонстрували схильність до перетину ліній розмітки в 37% випадків, а під час дощу показник виріс до 69 %. Очевидно, що при відсутності належної пильності водія в реальних умовах це може привести до виїзду на зустрічну смугу або узбіччя, гарантуючи не найприємніші наслідки.

Як пояснює джерело, в ході експериментів тестувалися оснащені зазначеними типами систем допомоги водієві автомобілі buick enclave avenir, hyundai santa fe, toyota rav4 і volkswagen tiguan, що відносяться до 2020 модельного року. Багато виробників зараз намагаються перейти на використання платформ, що передбачають можливість програмного оновлення «по повітрю», але більшість оснащуються системами допомоги водієві машин, присутніх на ринку, поліпшити алгоритми їх роботи можуть тільки після відвідування сервісного центру для оновлення керуючого пз.