Ціни на процесори intel alder lake можуть виявитися на 100 доларів нижче, ніж повідомляли інсайдери

9

Весь минулий тиждень пройшов під знаком витоків про нові процесорах alder lake. В першу чергу ми змогли переконатися, що intel не тільки зможе нав’язати конкуренцію останньому поколінню amd, але і перевершити їх в одноядерних тестах. Результати дані не тільки по популярному бенчмарку geekbench, але і в ряді інших. Судячи з усього, в більш складних завданнях, що використовують потенціал всіх ядер, intel виявиться нарівні з amd, але навіть цього достатньо, адже в останні кілька років м’яч лежав в одних воротах. А ось з цінами не все так добре. Європейські рітейлери планують продавати 16-ядерний core i9-12900k за 741 євро, що відверто багато в порівнянні з тим, скільки зазвичай просить intel за свої флагмани. Сьогодні з’явилася надія, все насправді все не так погано.

На цей раз ціни прийшли від американського магазину provantage, який ніколи не був помічений в спробах заробити на гучних заголовках і помітній рекламі. Як бачите, флагман лінійки коштує 605 доларів, в той час як core i7-12700k вже можна буде купити за 422 долари. Судячи з усього, нас дійсно чекає підвищення цін в наступному поколінні intel, адже сьогодні новенький core i9 – 11900k в магазинах коштує 549 доларів. На тлі вартості 16-ядерного ryzen 9 5950x (750 доларів) 605 за аналогічні 16 ядер виглядають щадяще, але тут є кілька важливих моментів. По-перше, ще невідомо, чи дійсно нова лінійка виявиться такою швидкою, як ми бачили в тестах. По-друге, amd продає даний камінь вже більше 8 місяців, а значить може собі дозволити скинути на нього ціну. Тому давати однозначну оцінку вартості конкуруючих продуктів поки занадто рано.

Приречені на популярність core i5 – 12600k і core i5-12600kf за 289 і 262 долара відповідно. Вони всього на 15 доларів дорожче того, скільки сьогодні просить intel за процесори поточного покоління, а значить націнка за новизну виявиться не такою високою, як передбачалося раніше. Врахуйте, що ryzen 5 5600x отримав рекомендовану ціну в 299 доларів і з тих пір не дешевшав. Очевидно, що в даному випадку все визначить рішучість amd знижувати ціни на свою продукцію. Якщо core i5 – 12600kf виявиться навіть трохи швидше ryzen 5 5600x, то підстав для покупки процесора з ddr4 взагалі не залишиться. Вивчити всі ціни можна на зображеннях вище і нижче.