Ці 5 функцій android стежать за вами. Як їх відключити?

17

Сучасні android-гаджети хочуть знати про своїх власників все більше. Іноді це покращує повсякденний досвід експлуатації. Але деякі опції і налаштування системи, активні за замовчуванням, збирають приватні дані без відома користувача і вагомої причини. Як підвищити свою конфіденційність?

1. Сканування wi – fi і bluetooth

Навіть якщо ви деактивували ці модулі зв’язку через шторку швидких налаштувань, android продовжує шукати мережі wi-fi і bluetooth поблизу. За заявою google, це зроблено для підвищення точності визначення місця розташування по gps.

Відключивши сканування, можна заощадити заряд батареї і краще контролювати доступ системи до вашої геолокації. Для цього треба перейти в» налаштування«, пункт» місце розташування«, далі»пошук мереж wi-fi і пристроїв bluetooth”. Після чого для обох параметрів встановити значення»викл”.

2. Історія місцезнаходжень google

За замовчуванням будь-який android-смартфон відстежує вашу історію переміщень через додаток «google карти». На основі місць, де ви побували, сервіс покращує свої алгоритми рекомендацій і персоналізовані результати. Ця інформація прив’язана до google-аккаунту.

Щоб цього не відбувалося автоматично, функцію можна повністю відключити або налаштувати автовидалення історії місцезнаходжень через період від трьох до 36 місяців. Для зміни параметрів досить відкрити в» налаштуваннях «пункт»служби визначення місця розташування”. Далі перейти в “історію місцезнаходжень google” і потім пункт “увійти в свій обліковий запис google”.

Повинна відкритися сторінка “елементи управління діями«, де можна повністю відключити» історію місцезнаходжень” або прокрутити вниз — і вибрати опцію автоматичного видалення даних через заданий період часу.

3. Персоналізація реклами

Всі користувачі android бачать комерційні банери на більш ніж двох мільйонах сайтів, зареєстрованих на рекламній платформі google. Ці оголошення виводяться на основі інтересів і пошукових запитів, щоб виглядати найбільш підходящими для вас.

Як не дивно, google дає можливість відмовитися від відправки особистих даних, що використовуються для таргетингу. Просто ця опція далеко захована, тому і невідома більшості користувачів. Для відключення треба перейти в “налаштування”>”google”>”реклама” і вибрати обліковий запис google. Далі відкрити пункт» дані та конфіденційність “>”налаштування реклами”>”персоналізація реклами”. Деактивувавши відповідний чекбокс, ви відмовляєтеся від збору приватних даних.

4. Конфіденційні повідомлення

Захист пристрою за допомогою пароля або біометричних даних вельми ефективна. Однак при цьому на екрані блокування все ще видно повідомлення, включаючи їх вміст і відправника. Не знаємо, чи стежить за повідомленнями google, але рано чи пізно особиста інформація з них обов’язково попадеться на очі сторонній людині.

Аналогічно ios, в android є можливість приховати таку інформацію від цікавих очей. Це можна зробити в розділі “повідомлення” всередині “налаштувань”. Там вибрати пункт» конфіденційні повідомлення «і натиснути»вкл”.

5. Відстеження точного місцезнаходження

Ця функція буває корисна в багатьох сценаріях, наприклад, при використанні навігатора або визначенні місця зйомки для публікації в instagram. Але деякі програми запитують доступ до точної геолокації на постійній основі, навіть коли ви їх не запускаєте.

Це виправляється в тому ж пункті налаштувань «місце розташування». Там можна налаштувати, яким програмам і сервісів дозволено використовувати точне місцезнаходження, а яким не можна, і в яких випадках — постійно або тільки при активному додатку.