Чубчик в екрані нових macbook pro ламає софт. Ви тільки подивіться, що пропонує apple

27

macbook pro 14 і 16 , які apple представила на презентації 18 жовтня, змінилися, мабуть, навіть занадто сильно. Складається відчуття, що в купертіно навмисно підлаштували все так, щоб люди банально не знали, що їм обговорити. Надвисока продуктивність, повернулися роз’єми, про які давно просили користувачі, новий корпус, miniled-матриця — нововведень було так багато, що поява виїмки в дисплеї пройшло практично непоміченим. А, між тим, поговорити тут є про що.

Виїмка в екрані macbook pro 2021 неадекватно працює з деякими додатками

Прости нас, джоні, ми всі профукали.

Перші користувачі нових macbook pro , які отримали лептопи за попереднім замовленням, поскаржилися, що apple погано пропрацювала взаємодію додатків з виїмкою в екрані. За замовчуванням, якщо для елементів верхнього рядка меню, що відповідає за управління софтом, не вистачає місця зліва від виїмки, вони просто переносяться вправо. Однак в деяких програмах виїмка просто перекриває їх, по суті, змушуючи користувача взаємодіяти з ними наосліп.

Проблеми з екраном macbook pro

Велика частина додатків дійсно адекватно розпізнають виїмку і просто розносять елементи управління по обох сторонах від неї. Але ті, які цього не роблять, все одно є. Тобто проблема не обмежується однією або двома програмами, які давним-давно ніхто не використовує і не підтримує. Йдеться про цілком затребуваних додатках. Причому проблема, судячи з усього, криється не в тому, що розробники не оптимізували свій софт під нову версію macos , а в тому, що сама ос невірно розподіляє керуючі елементи у верхньому рядку.

Pic.twitter.com/epse3cv3xf

– quinn nelson (@snazzyq) october 26, 2021

Очевидно, що нам тільки належить з’ясувати реальний масштаб проблеми. По-перше, основна аудиторія нових macbook pro до них ще навіть не дісталася. Наприклад, продажі в росії почалися тільки сьогодні. Але роздобути лептопи відразу не можна. Новинки обіцяють доставити тільки через 3-4 тижні, якщо вибрати базову версію, і через 5-6 тижнів, якщо зібрати її самостійно в конфігуратор на сайті apple. А, по-друге, велика частина софта, існуючого під mac, на macbook pro 2021 ще просто не запускалася.

Як би там не було, це явний недогляд apple. За формування верхнього рядка меню відповідає сама macos, а не розробник програми. Тому в купертіно повинні були передбачити це. А зараз виходить, що apple представила ноутбуки з відвертим дизайнерським вадою, який псує не тільки зовнішній вигляд лептопа, але і просто заважає використанню. Але це не просто комп’ютер. Для більшості з тих, хто його купує, це робоча станція, і будь-який, навіть найменший прояв недоробок для них загрожує серйозними проблемами.

Масштабування екрану macos

Втім, через якийсь час apple все-таки запропонувала рішення проблеми. Так, воно дійсно усуває баг, який дозволяє елементам меню ховатися за виїмкою. Але, чорт забирай, ви тільки подивіться, як це реалізовано:

  • відкрийте програму finder на macbook pro;
  • у бічному меню виберіть вкладку ” програми»;

Good news for notch haters! if you’ve got an app (or apps) with menus that collide with the notch, just get info on the app, and enable “scale to fit below built-in camera”.

While the app is running (even in the bg), your display is scaled.# apple # m1pro #m1max #macbookpro2021 pic.twitter.com/nlgqkfkxah

– joseph from sketch (@jatodaro) october 27, 2021

  • натисніть на іконку правою кнопкою миші (натискання двома пальцями по трекпаду);
  • виберіть додаткові налаштування та увімкніть масштабування.

Суть цього механізму полягає не в тому, щоб просто рознести пункти меню по обидва боки від виїмки, а в тому, щоб просто зробити ту зону неактивною і спустити верхній рядок меню під виїмку. Чорт би з нею, з цією зоною. Але ж неактивною стає не тільки зона зверху, але і по краях, віднімаючи приблизно по сантиметру з кожного боку. В результаті з 14-або 16 – дюймового ноутбука ви отримуєте в кращому випадку 13-і 15-дюймовий. Коротше, просто дичина.

Як правильно заряджати macbook pro 2021

Виходить, що apple не подужала зробити нормальний інтерфейс macos , який був би адаптований до цього дизайнерського непорозуміння під назвою виїмка. А тепер замість того, щоб все виправити, вона пропонує купили у неї ноутбуки по 200-300 , а то і 600 тисяч рублів , або продовжити мучитися з безглуздою версткою інтерфейсу, або добровільно відмовитися від корисної площі дисплея, який для того і збільшували, щоб людям було зручніше. Воістину кажуть, що гірше дурня — тільки дурень з ініціативою.