Чому я в 2022 році не буду купувати флагмани nvidia, а radeon rx 6900xt вважаю оптимальним вибором

23

На дворі кінець грудня 2021 року, а значить буде справедливо відзначити, що дана інформація справедлива і для року 2022, тому приступимо. Уявіть собі, що я вирішив купити нову відеокарту. Ні, не старий розношений тапок з барахолки, який викинув на смітник майнер, а повноцінну нову ігрову модель. Гроші у мене є, але я ще не визначився з тим, яку ж взагалі варто взяти тут і зараз. Я б сказав, що даний сценарій актуальний не для всіх, але багато працюючих людей цілком здатні хоча б раз на три роки дозволити собі купити нову відеокарту. Якщо раніше було набагато простіше виділити на свої розваги близько 500 доларів, отримавши величезний запас потужності, то сьогодні аналогічні моделі коштують близько 100 000 рублів. Давайте розберемо кілька відеокарт, які я вважаю найбільш перспективними, а після зробимо висновки.

Якби я сьогодні купував відеокарту і у мене не було б жорстких обмежень, то я б взяв radeon rx 6900 xt. Не пишіть, що geforce rtx 3090 краще, в даному випадку я маю на увазі оптимальний вибір, а не марну переплату за шматок переоціненого текстоліту. Radeon rx 6900 xt швидше geforce rtx 3080 і в більшості сценаріїв дорівнює або швидше geforce rtx 3080 ti. При цьому модель виробництва gigabyte отримала відмінну систему охолодження і величезний запас потужності. Блок живлення краще купити з запасом. Я б порекомендував щось на 1000 вт, адже наступне покоління виявиться ще ненажерливіше. Єдиний мінус, який я бачу в даній відеокарті-це низька ефективність в трасуванні променів. Від себе додам, що вже давно є володарем відеокарти geforce rtx 2070 super, але завжди відключаю дану опцію в іграх. Продуктивність падає, ніякої реалістичності я не бачу, а ось дивні світлові ефекти часом сильно дратують. У зв’язку з цим у мене часто виникає відчуття, що розробники живуть в іншій реальності, де будь-яка іскра викликає справжній танець світла. Я б порадив цим хлопцям частіше виходити вночі на вулицю, може після цього в іграх і з’явиться реалістична трасування променів.

Припустимо, що я все ж обмежений в грошах, і у мене є трохи більше 100 000 рублів. У такому випадку я візьму radeon rx 6700 xt. Не згодні? обґрунтуйте свої заяви предметно в коментарях, а я продовжу. Найдешевша geforce rtx 3070 коштує 120 000 рублів, але вона явно поступається radeon rx 6700 xt виробництва powercolor. Швидше буде тільки версія geforce rtx 3070 ti, але ціна на неї стартує зі 135 тисяч, тому немає ніякого сенсу переплачувати. Повторюся, любителі трасування зі мною не погодяться, але ефекти «вирви очей» не для мене. Може бути, я граю не в ті жанри, але поки мій вибір припав саме на radeon rx 6700 xt.

Geforce rtx 3060 ti мені не подобається від слова зовсім, адже вона всього на 10 000 рублів дешевше, але набагато повільніше зазначеної вище radeon rx 6700 xt. Оскільки більшість покупців в першу чергу в тексті шукають чарівне слово “nvidia”, то вибір для них очевидний. Geforce rtx 3060 ti буде тягнути всі ігри в 1080р ще роки чотири без компромісів і кілька років в дозволі 2к. Це означає, що покупка такої відеокарти – це відмінний заділ на майбутнє. Повторюся, що я б її не став купувати, але в якості альтернативи наступній моделі amd вона зійде.

реклама

Йдемо далі. Припустимо, що мені терміново знадобилася велика частина грошей, які я планував витратити на відеокарту. Що залишається? radeon rx 6600 xt! я б сказав, що в поточній серії amd зробила справжнє диво. Подумайте самі, у флагманів nvidia набагато ширше шина, але вони програють червоним, ціна яких нижче. Одна з головних причин-це швидкісний infinity cache, але я б не став скидати архітектурні переваги з рахунків. В результаті radeon rx 6600 xt виявляється скрізь швидше geforce rtx 3060. При цьому різниця в ціні на користь radeon rx 6600 xt, тому я не бачу ніяких причин купувати середняк від nvidia. А ось брати radeon rx 6600 категорично не раджу. Справа в тому, що молодшу і старшу модель розділяє всього 5000 рублів, а ось продуктивність у останньої пригнічує. Тільки radeon rx 6600 xt, не ведіться на сумнівну економію.

Далі можна побачити кілька моделей серії geforce gtx 1660, ціна на найбільш швидкісні з яких аналогічна вартості radeon rx 6600 (67 000 рублів). З моєї точки зору, geforce gtx 1660 super – це тупикова гілка розвитку, яка навіть сьогодні насилу справляється з високими настройками в дозволі 1080р. Якщо у вас є всього 60 000 на відеокарту, то купіть за 30 тисяч geforce gtx 1650, а інші переведіть в долари. 400 баксів будуть мирно лежати у вас у верхньому шафці столу (або в нижньому, як вам більше подобається), а через рік ви купите на них або geforce rtx 4060, або аналогічну за вартістю модель від amd. Ну а весь цей час доведеться постраждати, адже geforce gtx 1650 – це справжнісінький компроміс, який нехай і дозволяє вам грати в усі ігри, але з легким дискомфортом у вигляді середньовисокої якості графіки.

реклама

Хочу зауважити, що багато в чому причина мого вибору полягає в неадекватних цінах, адже в реальності geforce rtx 3070 ti повинна коштувати так само як і radeon rx 6700 xt, ну а geforce rtx 3080 ti бути на якихось 10 000 рублів дорожче radeon rx 6900 xt. Швидше за все, якби все було саме так, як повинно бути, я б зупинився на абсолютно інших моделях. Чи ні, час покаже, адже в кінці 2022 року я планую купити нову відеокарту.