Автопілот tesla потрапив в сша в чергову аварію за участю автомобіля екстреної служби

13

Американський регулятор у сфері транспортної безпеки заявив в середу, що їм була виявлена 12 аварія за участю електромобіля tesla, що використовує систему допомоги водієві autopilot, і автомобіля екстреної служби. Цікаво, що лише 16 серпня національне управління безпеки дорожнього руху сша (nhtsa) повідомило, що розпочало офіційну перевірку tesla autopilot після 11 аварій.

Reuters

Дванадцятий інцидент стався в місті орландо в суботу. Дорожній патруль штату флорида повідомив, що машину поліцейського, який зупинився на жвавому шосе поблизу міста орландо щоб допомогти водієві-інваліду, протаранив електромобіль tesla з активованою системою допомоги водієві. Поліцейський перебував поза машиною на момент аварії.

Раніше nhtsa повідомляло про 17 травмах і одну смерть внаслідок 11 аварій, які сталися з вини автопілота tesla. Передбачається, що проблема полягає тому, що система tesla погано розпізнає припарковані на узбіччі машини екстрених служб, що і призводить до аварій. Причому сама tesla зазначає, що її системи поки не здатні забезпечити повністю автономне водіння, і водій повинен бути завжди напоготові. Однак гучні назви систем допомоги водієві-autopilot (автопілот) або full self-driving (повністю автономне водіння) — можуть вводити водіїв в оману.

В рамках розслідування nhtsa відправило tesla 11-сторінковий лист з питаннями у справі. Відомство хоче, щоб tesla пояснила свої методи тестування автопілота, а також поділилася відомостями коли і де користувачі включали функцію full self-driving, всіма скаргами споживачів на систему, звітами про збої та інформацією про судові позови, пов’язані з системою автономного управління. Tesla повинна відповісти на запит до 22 жовтня.